اخبار

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی :

ایجاد یکهزار و ۶۸۶ فرصت شغلی با طرح‌های وزارت کار در لرستان

ایجاد یکهزار و ۶۸۶ فرصت شغلی با طرح‌های وزرات کار در لرستان ا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: یک هزار و ۶۸۶ فرصت شغلی جدید از طریق سه طرح متمرکز وزارتخانه متبوع در این استان ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: معافیت بیمه ای کارفرما، یارانه دستمزد و کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی سه طرح محوله به این اداره کل در راستای تسهیل اشتغالزایی هستند.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به طرحها و مشوق های لازم به کارفرمایان جهت ایجاد اشتغال ، اظهار کرد: در طرح معافیت بیمه ای کارفرما در صورتی که  کارفرما از متقاضیان ثبت نام شده در مراکز کاریابی استفاده کند تا ۲ سال از پرداحت حق بیمه وی معاف خواهد شد که سهم استان برای امسال در این طرح ۴۲۰ نفر بود و تاکنون ۴۴۴ نفر به واحدها معرفی شده اند.
وی ادامه داد: در طرح یارانه دستمزد نیز اگر بنگاه‌های اقتصادی نیروی مورد نیاز را از ثبت نامی کاریابی ها تامین کنند، دولت دست کم یک سوم دستمزد نیروی کار را به مدت یکسال پرداخت می کند که لرستان در این خصوص رتبه اول کشور را دارد و امسال ۷۳۸ نفر از این طریق وارد بازار کار شده اند در حالیکه سهم استان ۵۳۸ نفر بوده است.
آشتاب تصریح کرد: چنانچه واحدهای اقتصادی، دانش آموختگان دانشگاهی را به کار بگیرند حقوق  و آموزش نیروهای کار تا سه ماه توسط دولت پرداخت می شود و در صورت بکارگیری نیروها پس از سه ماه، کارفرما تا ۲۱ ماه بعد از طرح معافیت بیمه ای برخوردار می شود که تاکنون از ۷۵۰ نفر سهمیه تعیین شده برای استان، ۵۰۴ نفر از این فرصت استفاده کرده و مشغول بکار شده اند.
وی گفت: علاوه بر این، تسهیل در ایجاد تعاونی های جدید با جدیت در دستور کار قرار دارد که به موازات این اقدام، پیگیری های لازم برای رفع مشکل واحدهای فعال ازجمله مسایل مالیاتی، بانکی، بیمه و تامین اجتماعی نیز استمرار دارد.
۲۳ تعاونی جدید با ظرفیت یک هزار و ۲۹۹ شغل، طی ۹ ماهه امسال در استان تشکیل شده است.

۳۰ دی ۱۳۹۹ ۱۶:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید