اخبار

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

350 تعاونی فعال در یروجرد وجود دارد

350 تعاونی فعال در یروجرد وجود دارد
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت : شهرستان بروجرد حدود 350 تعاونی فعال دارد که قسمت زیادی از اشتغال شهرستان را به خوداختصاص داده است که همین عامل سبب شده در استان رتبه اول را داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان عبدالعلی گیوکی با بیان اینکه نظام اقتصادی کشور ما بر سه پایه اقتصاد خصوصی، دولتی و تعاونی بنا شده است اظهارداشت: بر اساس برنامه پنجم توسعه اقتصادی می بایست 25 درصد اقتصاد کشور بر پایه تعاون فعال شود که در شهرستان بروجرد این تعداد از تعاونی ها فعالت می کنند و تولیدات فرانی به یازار عرضه می کنند .

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد عنوان کرد: تعاونی‌های بروجرد در رقابت با تعاونی‌هایی که در استان برگزار می‌شود  معمولا رتبه اول را دارد حتی برخی تعاونی‌های بروجرد در کشور نیز حائز رتبه و مقام‌اند به عنوان مثال یکی از تعاونی‌های مطرح  و خوبی که در کشور دارای مقام ملی است و در چند مرحله نیز سفیر تعاون در کشور بوده است تعاونی مصرف فرهنگیان شهرستان بروجرد است.

وی بیان کرد : با توجه به جامعه هدف گسترده‌ای که تعاونی مصرف فرهنگیان دارد، پوشش خوبی برای فرهنگیان عزیز ایجاد کرده و خدمات ویژه‌ای را به این قشر زحمتکش ارائه می‌دهد همچنین اشتغال خوبی را نیز به وجود آورده و توانسته در کنار دیگر تعاونی های شهرستان بروجرد بدرخشد.

گیوه گی تصریح کرد: تعاونی مصرف فرهنگیان نیاز به سرمایه در گردش ویژه‌ای دارد تا بتواند اقلامی را که وارد می‌کند پوشش دهد چرا که کالای خود را به صورت اقساط به فروش می‌رساند مطمئنا با این روش جاهایی به مشکل می‌رسد  و باید این مشکل برطرف شود تا بتواند کالاهای فروخته شده خود را جایگزین کند.

وی با اشاره به بحث ارائه تسهیلات به تعاونی‌های فعال در شهرستان بروجرد بیان کرد: یک طرح تسهیلاتی ویژه برای رفع مشکل این تعاونی‌ها در نظر گرفته شده است که از طریق بانک توسعه تعاون اجرا می‌شود  قصد داریم به تعاونی‌هایی که با مشکل سرمایه در گردش مواجه هستند تسهیلات کم بهره‌ای را در حدود 12 درصد واگذار کنیم تا کمکی به گردش مالی این تعاونی‌ها شود.

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۷:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید