اخبار

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان:

کارفرمایان برای بخشودگی جرایم تا ۳۱ تیر وقت دارند

کارفرمایان برای بخشودگی جرایم تا ۳۱ تیر وقت دارند
مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان گفت: کارفرمایان ۷۰۰ میلیارد به تأمین اجتماعی بدهکار هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان منوچهر گودرزی در دیدار با مسئولین خانه کارگر که هشتم اردیبهشت‌ماه صورت گرفت، اظهار کرد: امیدواریم با پیگیری‌هایی که امسال انجام شده بخشی از مشکلات معیشتی بازنشستگان تأمین اجتماعی مرتفع شود.

وی خاطرنشان کرد: در بحث ۳۰۷۰ تأمین اجتماعی کارهای خوبی انجام داده است؛ در بحث حذف ۳۰ سرویس و ارائه آن‌ها از طریق غیرحضوری اقدامات خوبی انجام و پیش‌بینی‌شده ۷۰ درصد مراجعات بازنشستگان، مستمری‌بگیران و کارفرمایان به شعب تأمین اجتماعی و کارگزاری‌ها کم شود.

گودرزی اضافه کرد: در بخش ارائه خدمات درمانی برای مقابله با کرونا اقدامات خوبی انجام شده است.

وی بیان کرد: بخشنامه‌ای که به دست ما رسیده بخشودگی جرائم است که کلیه کارفرمایان اصناف خدمات و صنعت را در بر می‌گیرد؛ کارفرمایانی که جرائم سنگینی دارند از این بخشودگی می‌توانند استفاده کنند همین باعث می‌شود بخشی از بدهی آن‌ها صاف شود و تولید را سرپا نگه‌دارند و تعدیل نیرو نداشته باشند و بتوانند حمایت از کارگران را داشته باشند.

گودرزی تصریح کرد: کارفرمایان می‌توانند درخواست‌های خود را تا ۳۱ تیرماه غیرحضوری ثبت کنند؛ ظرف ۷ روز درخواست‌ها در شعب بررسی و جواب داده می‌شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: با این بخشودگی واحدهای تولیدی می‌توانند به تولید و اشتغال خود رونق دهند.

گودرزی اضافه کرد: شرط این طرح این است که کارفرما سطح اشتغال را حفظ کرده باشد به‌طوری‌که لیست بیمه الان را با بهمن‌ماه ۹۸ مقایسه می‌کنیم این باعث می‌شود اگر تعدیل نیرو یا بازنشسته داشته‌اند تعدادی را به کار بگیرند که این کار کمک به اشتغال می‌شود.

 

 

۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۹:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید