اخبار

نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

توجه و اهمیت به امور کارگران موجب استقلال اقتصادی کشور می‌شود

توجه و اهمیت به امور کارگران موجب استقلال اقتصادی کشور می‌شود
نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: توجه و اهمیت دادن به امور و معیشت کارگران موجب استقلال اقتصادی کشور و افزایش بهره‌وری در کار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی روز شنبه به مناسبت روز جهانی کارگر در نشست با نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و مدیران دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در لرستان اظهار کرد: کارگران و جامعه کارگری، جامعه ای متدین و انقلابی هستند که رژیم طاغوت را به زانو درآوردند و در هشت سال دفاع مقدس نقش آفرینی کردند.

وی با بیان اینکه جامعه کارگری در فتنه‌های داخلی با بصیرت رفتار کرده است ادامه داد: این قشر باید از حقوق متناسب با کار بهره مند شوند که برخورداری از این حقوق با تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها محقق می شود.

وی بیان کرد: کار کردن یک نوع عبادت است که باید به یک گفتمان تبدیل شود و تجلیل از کار و کارگر ارزش است چرا که کارگران ستون فقرات اقتصاد کشور هستند و بدون این قشر اقتصاد رشد نخواهد کرد.

امام جمعه خرم‌آباد اظهار کرد: علاوه بر اینکه الزامات مورد نیاز کارگران باید معرفی و تامین شود، امنیت شغلی و تامین منابع کارگران یک امر ضروری است که باید به امور معیشتی آنها توجه ویژه صورت گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: یکهزار و ۳۸۰ کارگاه تولیدی در لرستان وجود دارد که ۳۰ درصد آن تعطیل است و مابقی زیر ۵۰ درصد فعال هستند و این موضوع باید با توجه به شعار سال بررسی و مشکلات  آن برطرف شود.

وی با بیان اینکه رسیدن حقوق کارگری به یک نقطه مطلوب، نیازمند یک نگاه ملی است اضافه کرد: باید برخی حقوق ها ثابت بماند و اضافه آن به بخش کم برخوردار تعلق گیرد، در لرستان نیز اعتبار به اندازه کافی توزیع می شود اما نتیجه مطلوب به دست نمی آید که نیاز به بررسی دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان همچنین با اشاره انتخابات ۲۸ خرداد ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: این رویداد امری حیاتی برای کشور است بنابراین مشارکت حداکثری، همبستگی ملی را به همراه دارد و دشمنان را در برابر سرافرازی ملت سرافکنده می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: روزی شرکت در جنگ هشت ساله و دفاع از حرم افتخار بود و امروز حضور در انتخابات همانند افتخارآفرینی در میدان جنگ است که باید زمینه مشارکت حداکثری مردم در این عرصه فراهم شود

1426 .

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید