اخبار

در کارگروه اشتغال مطرح شد:

تعداد ۱۳۸۶ طرح روستایی تسهیلات ارزان قیمت دریافت کردند

تعداد ۱۳۸۶ طرح روستایی تسهیلات ارزان قیمت دریافت کردند
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت:تاکنون به تعداد ۱۳۸۶ طرح روستایی در استان از محل اعتبارات اشتغال روستایی تسهیلات پرداخت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان صبح امروز چهارشنبه علی آشتاب در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با اشاره به آخرین وضعیت طرحهای اشتغال روستایی اظهار کرد : با همکاری دستگاه های اجرایی از ابتدای شروع پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغال روستایی تاکنون  تعداد یک هزار و ۴۲۷ طرح به مبلغ ۴۰۳ میلیارد  تومان با  پیش بینی اشتغال ۶ هزار نفر  به بانکهای عامل استان معرفی شده است که با تا امروز از این تعداد طرح مبلغ ۳۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به تعداد یک هزار ۳۸۶ طرح با اشتغال ۵ هزار و ۷۵۲ نفر پرداخت شده است .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان در ادامه به طرح‌های  متقاضی تسهیلات تحت پوشش نهادی حمایتی اشاره کرد و افزود : به این طرحهای اشتغالزا نیز از محل اعتبارات اشتغال روستایی تاکنون مبلغ ۱۱۲ میلیارد و ۴۷۷ میلیون تومان با اشتغال ۳ هزار و ۴۸۷نفر به تعداد ۳ هزار و ۳۵ طرح اقتصادی تسهیلات پرداخت شده است.
وی در مورد طرحهای معرفی شده به بانکها که نتوانسته اند تسهیلات خود را دریافت کنند تصریح کرد : این طرحها غالبا مشکل وثیقه و نواقص پرونده ای دارند که با تکمیل مدارک خود تسهیلات خود را نیز دریافت خواهند کرد .
در پایان این جلسه مصوب گردید دبیرخانه کارگروه اشتغال استان طرحهای متقاضی تسهیلات تا سقف ۴۰ میلیارد ریال را به صندوق کارآفرینی امید معرفی کند .
همچنین سازمان تامین اجتماعی در خصوص تعهدات اشتغال طرحهایی که تسهیلات اشتغال روستایی دریافت کرده اند را نظارت و گزارش این بررسی این طرحها را اعلام کند .
 
 
۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ۲۲:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید