اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:

حمایت از بنگاه‌های آسیب‌دیده ازاولویت‌های دولت سیزدهم است/تمدید ثبت نام واحدهای آسیب دیده از کرونا

حمایت از بنگاه‌های آسیب‌دیده ازاولویت‌های دولت سیزدهم است/استمهال تسهیلات بانکی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: تسهیلاتی که به بنگاه‌های اقتصادی مشمول کرونا پرداخت شده و هنوز اجازه فعالیت به آن‌ها داده نشده است، استمهال و بانک‌ها باید نسبت به تمدید مهلت پرداخت اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به پرداخت تسهیلات کرونایی به واحدهای آسیب‌دیده لرستان، اظهار کرد: در راستای حمایت از بنگاه‌های آسیب‌دیده در بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی، ۲۸ هزار و ۷۰۴ پرونده به بانک‌های عامل استان ارجاع داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد پرونده ۲۱ هزار و ۱۶ فقره پرونده برای حفظ اشتغال ۲۴ هزار و ۶۳۷ نفر با اعتباری بالغ بر ۱۹۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، پرداخت تسهیلات را به منظور پرداخت مطالبات معوق نیروی کار بنگاه‌های اقتصادی و همچنین تهیه مواد اولیه و نیازهای کارگاهی بیان کرد.

آشتاب تصریح کرد: تسهیلاتی که به بنگاه‌های اقتصادی مشمول کرونا پرداخت شده و هنوز اجازه فعالیت به آن‌ها داده نشده است، استمهال و بانک‌ها باید نسبت به تمدید مهلت پرداخت اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در بخش‌های بیمه‌ای و مالیاتی این استمهال‌ها نیز وجود دارد، افزود: بنگاه‌های اقتصادی آسیب‌دیده می‌توانند تا پایان آذر ماه سالجاری برای دریافت تسهیلات در سامانه کارا ثبت‌نام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حمایت از بنگاه‌های آسیب‌دیده ناشی از کرونا را از برنامه‌های دولت سیزدهم برشمرد و گفت: در کارگروه اقتصادی باید مطرح و بررسی شود.

 

۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۸:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید