اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:

تمدید ثبت‌نام پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا

تمدید ثبت‌نام پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تمدید ثبت‌نام تسهیلات به واحدهای اقتصادی آسیب‌ دیده از کرونا تا پایان آذرماه امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه مهلت ثبت نام تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا به مدت سه ماه تمدید شده است ،اظهار کرد : مهلت ثبت نام تسهیلات کرونا تا پایان شهریور ماه بود که اکنون با تمدید تاریخ آن ،متقاضیان می توانند تا پایان آذر ماه سالجاری در سامانه ثبت نام کنند .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به ۱۴ گروه شغلی مشمول این تسهیلات تصریح کرد :این چهارده گروه شامل مراکز تولید توزیع و فروش غذاهای آماده ،مراکز گردشگری ،هتل ها ، رستورانها ،بوفه ها ،طباخی ها ، قهوه خانه ها ،اغذیه فروشی ها ، مراکز حوزه گردشگری ،مجتمع های جهانگردی و گردشگری ،مهمان پذیر ها ، مهمانسراها،مسافرخانه ها ،مراکز بوم گردی ،اقامتی ، پذیرایی ، تفریحی ، خدمات بین راهی ، موزه ها و زائر سراها می شود .

وی در ادامه افزود : مراکز تفریحی ورزشی ، باشگاهها ، مراکز تولید و توزیع صنایع دستی ، آموزشگاه های رانندگی ، آرایشگاه ها ، سالن های زیبایی و گرمابه ها ، موسسات خصوصی دارای پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت ، در مانی که در حوزه های تشخیصی و آزمایشگاهی و پاراکلینکی فعال هستند ، واحدهای پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادر ،مراکز تولید محصولات گیاهان زینتی ،ماهیان زینتی نیز شامل می شوند که بر این اساس به تعداد کارکنان واحدهای ثبت نام شده ،اعم از بیمه شده و بیمه نشده ،۱۲تا ۱۶ میلیون تومتن وام ۱۲درصد با بازپرداخت ۲۲ماهه و ۲ماه تنفس (مجموعا۲۴ماه) تعلق می گیرد .

آشتاب تصریح کرد :متقاضیان می توانند تا پایان آذر ماه سال ۱۴۰۰ با مراجعه به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir  نسبت به ثبت نام این تسهیلات اقدام و از مراجعه حضوری به ادارات خودداری کنند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان حمایت از بنگاههای آسیب دیده از مرونا را از برنامه های دولت سیزدهم برشمرد و گفت :واحدهایی که در سامانه مذکور ثبت نام می کنند در کارگروه اقتصادی مطرح و مورد بررسی قرار میگیرند .

۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ۰۷:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید