اخبار

ویس کرمی مطرح کرد :لرستان در جذب تسهیلات اشتغالزایی تعاونی ها خوب عمل کرده است .

ویس کرمی مطرح کرد :لرستان در جذب تسهیلات اشتغالزایی تعاونی ها  خوب عمل کرده است .
قائم مقام وزیر در لرستان گفت : استان لرستان در روند جذب تسهیلات اشتغالزایی برای اجرای شرکت‌های تعاونی، سال‌گذشته جزء استانهای موفق کشور بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان حامد ویس کرمی در جلسه هماهنگی برگزاری برنامه های هفته تعاون با بیان اینکه لرستان در سالهای گذشته به لحاظ پرداخت و اخذ تسهیلات اشتغالزایی موفق عمل کرده اظهار داشت :طی دو سال گذشته 800 میلیارد ریال تسهیلات به تعاونی های استان پرداخت شده است .

قائم مقام وزیر و مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان در ادامه افزود : : در این راستا بانک توسعه تعاون استان از نظر تسهیلات پرداختی طی دو سال پیاپی رتبه نخست کشور را کسب کرده است.
وی با بیان اینکه همچنین صندوق توسعه ملی لرستان با پرداخت 101 میلیارد ریال تسهیلات در سال 91،رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده اظهار داشت: از سال 84 تاکنون بیش از شش هزار میلیارد ریال تسهیلات به 16 هزار و 621 طرح اقتصادی پرداخت شده است.
وی اشتغالزایی این طرح ها را 25 هزار و 371 نفر عنوان کرد و گفت: از این مبلغ، بیش از یکهزار میلیارد ریال از سال 89 تاکنون به دو هزار و 440 طرح با اشتغالزایی چهارهزار و 952 طرح پرداخت شده است.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان افزود : بیش از شش هزار و 200 دلار از تولیدات تعاونی های استان طی سال گذشته به خارج از کشور صادر شده  که این
میزان صادرات ، شامل انواع محصولات به ویژه سنگ و محصولات کشاورزی بوده که به خاورمیانه و اروپا صادرشده است.

ویس کرمی به ارائه آموزشهای تخصصی اقتصادی به تعاونی های استان اشاره کرد و افزود : در سال 91 حدود 62 هزار و 491 نفر ساعت آموزش به تعاونی استان ارائه شده است . 

وی با اشاره به گرامیداشت هفته تعاون غبار روبی مزار شهدا ، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان ، برگزاری هشتمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر لرستان و .. از جمله برنامه های هفته تعاون اعلام کرد .

گفتنی است هفته تعاون از 12 شهریور آغاز و  تا 18 شهریور سالجاری  ادامه دارد .
 

۹ شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید