اخبار

دومین همایش کانون کارآفرینان کشور در لرستان برگزار شد

دومین همایش کانون کارآفرینان کشور در لرستان برگزار شد
دومین همایش کانون کارفرینان کشور با هدف بررسی ساختار تشکیل سازمان نظام کارآفرینان کشور در خرم آباد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان  این همایش صبح امروز با حضور اعضای هیئت مدیره کانون کارآفرینان کشور ، دهمرده استاندار لرستان ،ویس کرمی قائم مقام وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی در لرستان ، دکتر عبدی نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی و  اعضای کانون کارآفرینان استان در سالن جلسات بیمارستان شفا برگزار گردید .

در این همایش دهمرده با اشاره به نقش کارآفرینان در توسعه اقتصاد کشور افزود : با تعامل و استفاده از فکر و خرد جمعی می توان به پیشبرد اهداف کارآفرینانه و توسعه اشتغال پایدار کمک کرد .

استاندار لرستان  آموزش نیروی انسانی متخصص و کارآمد مورد نیاز کشور را مهمترین مؤلفه در جهت توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور دانست و افزود : ارائه دوره های آموزشی کارآفرینی برای دانشجویان و مدیران شرکتهای تولیدی می تواند به تقویت بنیه مدیریت منابع انسانی در کشور  بیانجامد.

در ادامه بلند نظر ریئس کانون کارآفرینان کشور با اشاره به نقش اساسی مردم در اقتصاد اظهار داشت : دولت باید با ایجاد زیر ساختها  کلیه خدمات اقتصادی کشور را به مردم واگذار نموده و آنها را حمایت کند .

رئیس کانون کاآفرینی کشور افزود :کارآفرینان با استفاده از فکر و ایده های نو در چرخه اقتصاد کشور نقش پر رنگی دارند که دولت ها باید به این نقش و تاثیر آنها اهمیت دهند

در ادامه این همایش ویس کرمی قائم مقام وزیر و مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان کارآفرینی را موتور محرکه اقتصاد کشور دانست و گفت : کارآفرینی بکارگیری شیوه های نو و خلاقانه و تولید محصول و خدمات متناسب با نیاز روز را در پی داشته و منجر به  توسعه اقتصاد کشور  می‌شود .

قائم مقام وزیر و مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان به نقش آموزش های کارآفرینی در نظام آموزشی کشور از دوران ابتدایی تا آموزش عالی اشاره کرد و خواستار برنامه ریزی برای ارائه آموزش های متناسب با نیازهای واقعی جامعه شد .

وی عدم مهارت نیروهای کار و عدم مشارکت فعال بخش خصوصی را در زمینه‌های پژوهشی و فعالیتهای تولیدی و کارآفرینی از جمله مشکلت توسعه کارآفرینی برشمرد و با اشاره به نقش مهم کانون کارفرینی کشور تصمیم سازی برای بهبود فضای کسب و کار تاکید کرد : اسناد توسعه اشتغال در استانها تصویب شده و کانون کارآفرینان می تواند در یپشبرد اهداف این سند در ایجاد و توسعه اشتغال نقش اساسی ایفا کند

قائم مقام وزیر و مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان  تشکیل پنجره واحد کسب و کار در کشور را که موجب تسهیل در روند سرمایه گذاری ، توسعه اشتغال پایدار و رونق فضای کسب و کار گردد را یکی از مهمترین مطالبات قابل پیگیری توسط کانون کارآفرینان کشور عنوان کرد و خواستار پیگیری برای تشکیل این پنجره توسط کانون کارآفرینان شد .

در پایان دکتر عبدی نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی از تشکیل کانون کارآفرینان کشور ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت :بایستی در زمینه اشاعه و توسعه کارآفرینی به منظور جذب نیروی های جوان جویای کار به بازار کار تلاش کرد

وی فقدان مهارتهای شغلی در فارغ اتحصیلان دانشگاهی و عدم تمایل آنان جهت اشتغال در بخشهای غیر دولتی و توقعات نابجا در جهت استخدام دولتی را از موانع توسعه اشتغال و افزایش بیکاری در استان اعلام کرد .

دکتر عبدی به اقدامات انجام شده در زمینه بهبود وضعیت بهداشتی و درمانی و خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز در استان اشاره و تاکید کرد  : ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی آماده هستیم تا با همکاری و تعامل با کانون کارآفرینان کشوردر پیگیری راهکارهای ارائه شده این کانون در کمسیون اجتماعی مجلس این کانون را کمک کنیم

در پایان این همایش اعضا ی این کانون به ارائه نقطه نظرات خود در مورد کارآفرینی پرداختند .

 

۲۴ شهریور ۱۳۹۲ ۱۳:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید