اخبار

بروجردی: ایجاد فرصتهای شغلی وظیفه ای ملی و انقلابی است

بروجردی: ایجاد فرصتهای شغلی وظیفه ای ملی و انقلابی است
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: همکاری برای ایجاد فرصتهای شغلی وظیفه ای ملی و انقلابی است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علاء الدین بروجردی ظهر پنجشنبه در ششمین جلسه شورای هماهنگی رفاه اجتماعی لرستان در فرمانداری بروجرد افزود: شعار امسال با نام حماسه سیاسی با برگزاری انتخابات محقق شد و هم اکنون اولین و مهمترین وظیفه مجلس، دولت و قوه قضاییه رقم زدن حماسه اقتصادی است.
وی اضافه کرد: آمار فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار، حجت را بر همه مسوولان تمام کرده است و بهانه ای برای بکارنگرفتن نیروهای تحصیل کرده نیست.
بروجردی تاکید کرد: دو کار مهم در زمینه اشتغال باید مد نظر باشد که حفظ ظرفیتهای شغلی موجود مهمترین مبحث است.
وی سیستم بانکی کشور را بیمار دانست و افزود: متاسفانه بانکها علاوه بر سودهای هنگفت و غیر منطقی، جرایم تاخیر و مضاعفی را نیز از بخش صنعت و تولید دریافت می کنند.
این نماینده مجلس اظهار کرد: هم اکنون در کشورهای توسعه یافته که معضل بیکاری را ندارند، تسهیلات بانکی با سود اندک و انگشت شمار است و اگر نگاه ما به سرمایه گذاری اینگونه باشد، سرمایه گذاران یکی پس از دیگری از استان لرستان متواری می شوند و مسوولان باید کاری کنند که جلوی تعطیلی واحدهای صنعتی گرفته شود.
وی بر پرداخت یارانه بخش صنعت توسط دولت تاکید کرد و گفت: اگر حمایتی در این زمینه نباشد، حوزه صنعت زمین می خورد.
وی افزود: مدیران دستگاههای دولتی می توانند از توان خود در زمینه مسدود کردن حساب صنعتگران، تعطیلی کارخانه، قطع آب و برق و خدمات استفاده کنند ولی اینگونه تعامل دولت با صاحبان صنایع ، نه تنها ایاد اشغال نمی کند، بلکه بر خیل بیکاران نیز می افزاید.
وی افزود: از مسوولان می خواهیم در حمایت از صنایع هر کجا نیازمند تغییر قانون است، آن را به نمایندگان مردم در مجلس گزارش دهند تا تغییرات مذکور در مجلس مطرح شود.

۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۳:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید