اخبار

ویس کرمی : افزایش سطح مهارتهای کارگران موجب رونق واحدهای اقصادی می گردد

ویس کرمی  : افزایش سطح مهارتهای کارگران موجب رونق واحدهای اقصادی می گردد
قائم مقام وزیر و مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان گفت : ارتقاء مهارت و افزایش سطح تخصصهای کارگران موجب رونق و توسعه اقتصاد کشور می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان حامد ویس کرمی در کارگاه آموزشی نمایندگان کارگر و شوراهای اسلامی کار و مجمع نمایندگان کارگر استان که در چهار محال بختیاری برگزار شده بود با اشاره به نقش مهارت و تخصص کارگران در توسعه واحدهای تولیدی اظهار داشت : نمایندگان جامعه کارگری می توانند با رعایت دقیق قوانین و مقررات و ایجاد تفاهم و تعامل  با کارفرمایان نقش بسزایی را در افزایش کمی و کیفی واحدهای تولیدی ایفا کنند.    

قائم مقام وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی در استان لرستان در ادامه افزود : ارتقاء مهارت کارگران قطعا موجب افزایش بهره وری ، کیفیت محصول و  بازار یابی مناسب و در نهایت امنیت شغلی خواهد شد.

وی با تاکید بر تعامل و تفاهم بین کارگران و کارفرمایان خاطر نشان ساخت : نمایندگان کارگر با ایجاد همدلی و تعامل منطقی و منصفانه با کارفرمایان و بیان مسائل و مشکلات خود در پیشبرد امور واحدهای کارگری کمک کرد .

قائم مقام وزیر ومدیرکل تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان ادامه داد : درجهت کمک به ادامه حیات اقتصادی واحدهای کارگری و تولیدی استان وپیشگیری از بیکاری  نیروهای کار شاغل دراین واحدها، در سال 91 مسائل ومشکلات  تعداد107 واحد کارگری مورد بررسی قرارگرفت و از طریق کمیته  و کمیسیون های ذیربط در جهت رفع این مشکلات تصمیم گیری شد ، تعیین تکلیف بدهی واحدهای  تولیدی به بانک های استان ودستگاههای اجرایی خدمات رسان ازجمله تأمین اجتماعی، امور مالیاتی  ، شرکت برق ، تأمین سرمایه درگردش واحدهای  تولیدی و .... ازجمله مهم ترین اقداماتی است که دراین زمینه انجام گرفته است . با انجام اقدامات موصوف  از بیکاری  3 هزار و 900 کارگر لرستانی در سال 91  جلوگیری بعمل  آمد .

ویس کرمی تصریح کرد : مجموعه اقدامات خوب  انجام گرفته در شاخص های مختلف توسط اداره  بیمه بیکاری استان باعث شدکه این اداره در رتبه بندی  وزارت تعاون ،کارورفاه اجتماعی در سال 91  در رتبه اول کشور قرارگیرد.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره  به یکی دیگر از وظایف اساسی و مهم این اداره کل درصیانت  از نیروی کار استان گفت : در راستای نظارت  بر اجرای مقررات قانون کار ودستورالعمل های مربوطه و افزایش سطح ایمنی ،حفاظت فنی وبهداشت کار در واحدهای کارگری در سال 91 حدود11 هزار و 900 فقره  بازرسی از واحدهای تولیدی استان توسط مجموعه بازرسان این اداره کل صورت گرفته است وی ادامه داد در همین استان درسال گذشته حدود 6 هزار نفر ساعت آموزش های علمی وکاربردی  به کارگران و کارفرمایان و بالاخص فعالین  بخش ساختمان در استان ارائه شده که تحقق  429 درصدی  اهداف  اداره کل تعاون ، کارورفاه اجتماعی را در پی داشته  است .

وی افزود :  علاوه بر آن ایجاد وافزایش کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کاربا عضویت کارگران و نماینده کارفرمایان در محیط های کارگری یکی از راهبردهای عملیاتی در جهت افزایش سطح ایمنی و کاهش حوادث ناشی ازکار درواحدهای تولیدی و کارگری  است که به همین منظور تعدادکمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار استان در سال 91  به تعداد  122کمیته فعال ارتقاء یافته است 

در پایان این کارگاه آموزشی قائم مقام وزیر و مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان و معاونت روابط کار در جلسه پرسش و پاسخ با اعضای نمایندگان کارگر و شوراهای اسلامی کار استان شرکت کردند.

۱ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید