اخبار

دکتر ربیعی در جمع مردم شهرستان دورود:امیدوارم مردم محروم لرستان شیرینی دولت تدبیر و امید را بچشند

دکتر ربیعی در جمع مردم شهرستان دورود:امیدوارم مردم محروم لرستان شیرینی دولت تدبیر و امید را بچشند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت بنیان را بر اساس کار کارشناسی گذاشته است و امیدوارم مردم محروم لرستان شیرینی دولت تدبیر و امید را بچشند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان دکتر علی ربیعی در آغاز سفر خود به شهرستان دورود پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدا از کارخانه بهراد دورود بازدید کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید خود از این کارخانه مشکلات و عوامل تعطیلی کارخانه بهراد دورود را مورد بررسی قرار داد.

 کارخانه لوله و الیاف بهراد دورود با 16 میلیون یورو اعتبار ارزی و 15 میلیارد تومان اعتبار داخلی در شهرستان دورود راه‌اندازی شد که به دلیل مشکلات مدیریتی و عدم مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذار خارجی به منظور راه‌اندازی خطوط تولید به صورت نیمه تعطیل و در ادامه تعطیل درآمد.
 
 
 
 
 
 
* امیدوارم مردم محروم لرستان هم شیرینی دولت تدبیر و امید را احساس کنند
در ادامه سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع مردم شهرستان دورود با اشاره به سفر هیئت دولت به استان لرستان گفت: ما برای خدمت به مردم این خطه در اینجا حاضر شده‌‌ایم.
ربیعی ضمن ابلاغ سلام دکتر حسن روحانی به مردم شهرستان دورود خطاب به مردم گفت: امیدواریم بتوانیم محرومیت‌های مردم این منطقه را از بین ببریم.
وی با اشاره به سیاست‌های دولت تدبیر و امید، خاطرنشان کرد: یکی از سیاست‌های دولت درک واقعیت‌های جامعه است و این از خصلت‌های دولت اعتدال‌محور که بیشترین رأی را از مردم گرفته است می‌باشد.
دکتر ربیعی با اشاره به کنترل تورم طی سال جاری اظهار داشت: خوشبختانه نسبت به سال‌های گذشته وضعیت کنترل تورم در کشور بهتر شده است.
 
 
وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی  با اشاره به طرح بیمه درمانی همگانی گفت:‌ امیدواریم در این زمینه که اقدامی بزرگ برای کشور بود، بتوانیم آثار آن را در سلامت جامعه احساس کنیم.
وی با اشاره به وضعیت استراتژیک شهرستان دورود در منطقه گفت:‌ این شهر در تقاطع محور شمال جنوب قرار گرفته است و این موضوع می‌تواند فرصت مناسبی برای این منطقه باشد .
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به کارخانه تعطیل شده تولید لوله و الیاف بهراد گفت: مشکلات این کارخانه را به نحو مطلوب مدیریت خواهیم کرد و امیدواریم تا پایان سال 93 این کارخانه به بهره‌برداری برسد.
وی با اعلام خبر کلنگ‌زنی احداث فاز 4 سیمان دورود، بیان داشت: امیدواریم این کارخانه هرچه سریعتر برای ایجاد اشتغال پایدار و رفع معضل بیکاری در شهرستان احداث و به بهره‌برداری برسد.
دکتر ربیعی با اشاره به کارخانه نیمه تعطیل صنایع غذایی گهر دورود گفت: در حال پیگیری‌های لازم برای احیای این کارخانه هستیم و در صورتی که مشکلات حقوقی آن برطرف شود، اقدامات لازم برای راه‌اندازی آن صورت می‌گیرد.
 
* افتتاح ۴ طرح پرورش مرغ گوشتی در شهرستان دورود
با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۴ طرح پرورش مرغ گوشتی در شهرستان دورود به بهره‌برداری رسید.
 4 طرح پرورش مرغ گوشتی با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عباس قائد رحمت نماینده دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، ماشاالله نعمتی فرماندار شهرستان دورود به بهره‌برداری رسید.
 
 
 
 
 
 
این 4 طرح با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 800 میلیون تومان با ظرفیت تولید 20 هزار تن در سال احداث شده است.
با بهره‌برداری از این 4 طرح در شهرستان دورود برای 16 نفر اشتغالزایی مستقیم و 8 نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد می‌شود.
 
* کلنگ احداث فاز 4 کارخانه سیمان دورود به زمین زده شد
با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عباس قائد رحمت نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان کلنگ احداث فاز 4 کارخانه سیمان دورود با ظرفیت تولید روزانه 5 هزار تن به زمین زده شد.
جعفر مطیعی مدیرعامل شرکت سیمان دورود با اشاره به کلنگ‌زنی احداث این کارخانه در سال 85 گفت: منطقه دورود یک شهر سیمانی است اما پروژه احداث این کارخانه از سال 85 تاکنون اجرا نشده است و اکنون پرسنل شرکت سیمان دورود متعهد می‌شود کمتر از 2.5 سال این کارخانه را به بهره‌برداری برساند.
 
 
مدیرعامل شرکت سیمان دورود ادامه داد: با راه‌اندازی ناوگان حمل‌ونقل می‌توانیم 60 درصد تولیدات این کارخانه را به خارج صادر کنیم.
وی با بیان اینکه این کارخانه یک طرح ملی است ادامه داد: به واسطه برند معتبر شرکت سیمان دورود مشکلی در زمینه ارائه محصولات خود به بازار نداریم.
جعفر مطیعی در ادامه خاطرنشان کرد: آورده شرکت سیمان دورود برای احداث این کارخانه 8 میلیارد تومان به همراه تأمین زمین محل احداث کارخانه است که در مجموع با حمایت‌های شرکت فارس خوزستان 20 میلیارد تومان سرمایه اولیه و آورده این شرکت خواهد بود.

۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید