اخبار

کلنگ فاز چهار کارخانه سیمان دورود به زمین زده شد

کلنگ فاز چهار کارخانه سیمان دورود به زمین زده شد
با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان کلنگ فاز چهار سیمان دورود به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان با حضور دکتر علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی  ظهر چهارشنبه کلنگ فاز چهار کارخانه سیمان دورود به زمین زده شد.

دکتر علی ربیعی در حاشیه کلنگ زنی فاز چهار کارخانه سیمان دورود اظهار داشت: اگر این طرح مشمول گذر زمان شود و طول بکشد صرفه اقتصادی آن از بین خواهد رفت.

وی با تاکید بر اینکه فاز چهار کارخانه سیمان دورود باید در مدت زمان کوتاهی تکمیل و به بهره برداری برسد یادآور شد: راه اندازی این واحد صنعتی در شهرستان دورود می تواند بخشی از اشتغال مازاد صنایع دیگر از جمله فارسیت را جذب کند.

وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی دولت یازدهم به اهمیت احداث  فاز چهار کارخانه سیمان دورود در حوزه تولید و اشتغال استان اشاره کرد و گفت: تکمیل این پروژه ضمن درآمدزایی برای صنعت سیمان دورود می تواند بخشی از مشکل بیکاری این شهرستان را حل کند.

جعفر مطیعی مدیر عامل کارخانه سیمان دورود در حاشیه این برنامه با اشاره به قابلیتهای فاز چهار این کارخانه گفت: در صورتیکه مشکل حمل و نقل سیمان حل شود این واحد قابلیت صادرات سالانه دو هزار و 386 هزار تن سیمان را دارد.

وی با بیان اینکه زمین مورد نیاز برای احداث این واحد صنعتی آماده و تملک شده است، افزود: برای ساخت این کارخانه اعتباری بالغ بر 40 میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

مطیعی با بیان اینکه در حال حاضر احداث واحدهای تولید سیمان خاکستری توجیه ندارد، افزود: با این حال به دلیل شهرت سیمان دورود و دارا بودن این برند تولید محصول برای کارخانه سیمان دورود دارای توجیه است.

۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ۱۴:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید