اخبار

86 طرح به کارگروه اشتغال لرستان معرفی شد

86 طرح به کارگروه اشتغال لرستان معرفی شد
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: در راستای حمایت مالی از طرح های مختلف در سال 93 تا کنون 86 طرح را دستگاه های مختلف معرفی کرده اند که بخشی از این طرح ها برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان خرم آباد با اشاره به اینکه معضل بیکاری امروز گریبان گیر همه خانواده ها است، اظهار داشت: ضرورت دارد با نگاه ویژه و حساسیت خاص به این مسئله پرداخته شود.

وی با بیان اینکه سند اشتغال استان و برش های شهرستانی آن ماحصل فعالیت یک گروه کارشناسی است، تصریح کرد: در تدوین این سند هم نمایندگان بخش خصوصی و هم نمایندگان دستگاه های اجرایی، کارشناسان و نمایندگان بانک ها شرکت داشته اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان با تاکید بر اینکه امروز نوبت به مرحله اجرا و پیگیری سند اشتغال رسیده و ضرورت دارد در این مسیر نیز عالمانه و کارشناسانه حرکت کنیم، افزود: مهم ترین بخش سند اشتغال وظایف و سیاست هایی است که برای دستگاه های مختلف در نظر گرفته شده است.

آشتاب با اشاره به اینکه اگر وظایفی که برای دستگاه ها در این سند در نظر گرفته شده به خوبی اجرا شود ما شاهد تحقق مطلوب سند اشتغال در استان خواهیم بود، گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای طرح های موجود در سن اشتغال از محل های اعتبارات ملی، استانی و تسهیلات تعیین شده است.

وی با بیان اینکه به طور مثال در بخشی از سند اشتغال آمده است که آبی کردن زمین های کشاورزی تا پایان برنامه باید به 45 درصد برسد در حالیکه در حال حاضر 25 درصد است، تصریح کرد: تمام قابلیت های سرمایه گذاری و فعالیت در استان در این سند استخراج شده و طرح های بارز استان نیز در این سند آمده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در راستای حمایت مالی از طرح های مختلف در سال 93 تا کنون 86 طرح را دستگاه های مختلف معرفی کرده اند که بخشی از این طرح ها برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند، اظهار داشت: یادآوری می شود که دستگاههای اجرایی طرح های خود را بازخوانی کنند چراکه ما محدودیت اعتباری داریم و از سوی دیگر وضعیت منابع و مصارف استان نیز خوب نیست.

آشتاب با بیان اینکه با توجه به کم بودن اعتبار باید دقت شود که برای طرح ها مجریانی انتخاب کنیم که اهلیت داشته باشند و واقعا به دنبال ایجاد بنگاه اقتصادی باشند، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی باید طرح هایی را که ارائه می دهند پس از تصویب نیز برای اجرای کامل و مطلوب آن پیگیری و بررسی های لازم را داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ملاک ما برای سنجش آمار و اطلاعات سامانه رصد است و دستگاه ها باید آمار خود را در این سامانه ثبت کنند، گفت: متاسفانه آمار ارائه شده دستگاه های شهرستانی و استانی همخوانی ندارند و خواهش ما این است که این دستگاهها آمار را جمع بندی و در سامانه رصد ثبت کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان در ادامه با بیان اینکه اعتباری که برای استان ابلاغ شد برای سه ماهه اول سال بود که خوشبختانه تا پایان برج ششم یعنی پایان شهریور ماه تمدید شد، تصریح کرد: دستگاههای مختلف باید حداکثر توان را در جذب اعتبار داشته باشند.

آشتاب با تاکید بر اینکه دولت عنایت ویژه ای به لرستان کرده و استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی را بدون هیچ محدودیتی برای استان در نظر گرفته است، افزود: این امر یک فرصت طلایی است که باید حداکثر استفاده را از آن ببریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی طرح ها و بنگاه هایی که دچار مشکل هستند را باید شناسایی کنند، اظهار داشت: اغلب واحدهای تولیدی متاسفانه دچار مشکل هستند که باید برای رفع این مشکلات از آنها حمایت شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان با بیان اینکه در این راستا تفاهم نامه ای با شرکت شهرک های صنعتی استان منعقد کرده ایم، تصریح کرد: شرکت شهرک های صنعتی به عنوان پل ارتباطی بین بنگاه های اقتصادی و دولت است و در این تفاهم نامه ذکر شده است که شرکت شهرک های صنعتی مشکلات واحدهای دچار مشکل را استخراج کرده و به ما بدهد.

آشتاب در ادامه با اشاره به ابلاغ اعتبار به اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی در رابطه با مشاغل خانگی گفت: دستگاه های مختلف فنی و حرفه ای، کمیته امداد، بنیاد شهید و ... می توانند از این اعتبار استفاده کنند.

وی در پایان یادآور شد: مدیران دستگاه های شهرستانی باید سند اشتغال را رصد و ارزیابی کنند و هرجا که اشکالی وجود دارد به عنوان دستور کار به دبیرخانه کارگروه اشتغال منعکس کنند

 

۱ اَمرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید