اخبار

طاهایی :کارآفرینان لرستانی باید حمایت شوند

طاهایی :کارآفرینان لرستانی باید حمایت شوند
معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارآفرینان لرستانی باید حمایت شوند و وحوزه معیشتی و رفاهی برای آنها به خوبی فراهم شود.
به گزارش روابط عمومی ا داره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان سید علی اکبر طاهایی عصر امروز در نهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر، کارگر و گروه کار نمونه استان لرستان در خرم‎آباد اظهار داشت: از کارآفرینانی که با طرحهای دانش بنیان سبب ایجاد فضای کسب و  کار و پایداری فضای اشتغال شده‎اند، باید تجلیل به عمل آوریم، زیرا این‎ افراد با اندیشه، غیرت و همت مضاعف کار می‎کنند.

وی با بیان اینکه دوران زندگی ما با حضور امام مقارن بود، یادآور شد: امام خمینی( ره ) همواره بر دانش‎اندوزی و دانش‎افزایی در بعد انسانیت که سرلوحه برنامه‎های محوری آیین آسمانی است، تکیه و اهتمام داشتند.

معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: برخی افعال و برنامه‎ریزی‎ها سبب ایجاد سیاست‎های ناهمسو شد که کاهش راندمان و بهره‎وری را به دنبال دارد، باید مجموعه شرایط را در نظر بگیریم و حوزه معیشتی را برای افرادی که حداقل‎ها را در اختیار دارند، دچار چالش نکنیم، البته امروز در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی اتفاقات مثبتی در این زمینه رخ داده است.

این مسئول با اشاره به فعالیت نمایندگان لرستان در جهت توسعه استان ادامه داد: نمایندگان استان لرستان که در حال حاضر در مجلس شورای اسلامی حضور دارند، انگیزه توسعه، پیشرفت و تعالی استان را در دل دارند، بنابراین مجمع نمایندگان باید به منظور رفع مسائل محوری استان با استاندار همراه شوند.

طاهایی عنوان کرد: احداث راه آهن، آزاد راه و فرودگاه مجهز به توسعه بهتر استان مدد می‎رساند و با قراردادن آن در دستور کار ثمرات آن به استان باز می‎گردد.

وی با بیان اینکه حضرت خدیجه یک کارآفرین نمونه بوده‎اند، بیان داشت: سلامت اخلاقی پیامبر اکرم بر حضرت خدیجه احراز شد و مدیریت امور به ایشان سپرده شد،

پیامبر نیز با امنیت و پاکدامنی مدیریت کار را به عهده گرفت و با دانش‏افزایی سبب افزایش سود و فایده بیشتر شدند.

معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه هر زمان که از گفتمان امام(ره) و رهبر سر باز زدیم، دچار چالش شده‎ایم، گفت: باید از خداوند طلب مغفرت و توفیق کنیم، همچنین معقوله استغفار باید در جامعه به یک فرهنگ تبدیل شود.

وی متذکر شد: دولت باید رفتار، عملکرد و برنامه‎های خود را اصلاح کند و ما نیز براساس اصول و بنیادهای درست زندگی را بنا کنیم تا اصلاح‎طلبی معنا یابد.

این مسئول افزود: ما موظف هستیم، کانون کارآفرینان استان را پشتیبانی و تقویت کنیم، بدین منظور کانون باید پیشنهادات اطلاحی و کاربردی را در قالب بندهای بودجه‎ای ترتیب دهند و ارئه کنند.

طاهایی اظهار داشت: حضور دکتر ربیعی آرامشی را در وضعیت کار ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر کمیته امداد با اتخاذ سیاست‎های درست شرایط کارآفرین شدن مددجویان را فراهم می‏کند که خوشبختانه این امر و تشویق مددجویان به امراشتغال نتایج مثبتی را به دنبال داشته است.

۱۴ اَمرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید