اخبار

آشتاب عنوان کرد:فرهنگ کار در لرستان ضعیف است/لزوم تقویت و احیای فرهنگ کارآفرینی در استان

آشتاب عنوان کرد:فرهنگ کار در لرستان ضعیف است/لزوم تقویت و احیای فرهنگ کارآفرینی در استان
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه فرهنگ کار در لرستان ضعیف است گفت:فرهنگ کارآفرینی در استان باید تقویت و احیا شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان ،علی آشتاب در نهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان با اشاره به اینکه استان لرستان با نرخ بالای بیکاری روبرواست اظهارداشت:ضرورت دارد همه افرد در جامعه به ویژه سرمایه گذاران برای رفع این معضل تلاش کنند.
وی به مشکلات فراروی کارآفرینان در استان اشاره کردو گفت:کارآفرینی یک نوع شغل نیست،کارآفرینی یک نوع فرهنگ و زندگی است و کارآفرینی درلرستان خطرپذیری است.
وی با اشاره به اینکه امسال به منظور حمایت از کارآفرینان مبلغ 176 میلیارد تومان اعتبار از محل تفاهم نامه سیستم بانکی و کارگروه اشتغال تسهیلات در نظر گرفته شده است گفت: از ابتدای سال جاری چهار جلسه کارگروه اشتغال در استان تشکیل شده و تاکنون306 طرح به دبیرخانه کارگروه اشتغال استان لرستان رسیده که 76 طرح در کارگروه مطرح شد و 56 طرح با اعتبار104 میلیارد ریال به تصویب کارگروه اشتغال رسید.
وی درادامه با اشاره به اینکه 2400 دادخواست به اداره کل کار، تعاون و امور اجتماعی ارجاع داده شده است گفت: تاکنون 1724 رای صادر شده و 42,5 درصد به شکل سازش حل و فصل شده است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان درادامه افزود: در راستای سلامت ایمنی در استان، 3 هزار و 219مورد بازرسی در سطح کارگاهها و واحدهای تولیدی استان انجام شد.
وی اضافه کرد:همچنین 79 واحد مشکل دار را بررسی کردیم که باعث رفع مشکلات 6 هزار و 19 کارگر درسطح استان شد.
وی عنوان داد: از ابتدای سالجاری تاکنون 351 هزار برگ سهام عدالت بین کارگران توزیع شده است که این روند در حال اجرا است.
وی با اشاره به اینکه پروژه مسکن مهر از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: سه ماهه اخیر104 واحد تعاونی مسکن خرم‌آباد 260 واحد تعاونی مسکن بسیجیان الشتر، 268 واحد تعاونی مسکن فرزانگان بروجرد، و 30 واحد شهرستان ازنا آماده تحویل است.
وی با بیان اینکه ترویج روحیه خودباوری، تلاش و کارآفرینی در جوانان می‌توان سهم‌ بسزایی را در امر توسعه و آبادانی استان داشته باشد، عنوان کرد: در این زمینه نقش مسئولان و متولیان فرهنگی باید با همت باعث تقویت فرهنگ کار درجوانان باشند.
در این مراسم شرکت آریا صنعت تخیل شهرستان بروجرد، مجتمع کشاورزی نباتی شهرستان دورود شرکت افق روشن افلاک، کاشی جم شهرستان بروجرد در بخش صنعت، و مرغداری زارعی شهرستان الیگودرز، کشت و صنعت زمان‎کار شهرستان بروجرد در حوزه کشاورزی، رصدخانه کاسین، شرکت‎های صدر فولاد شهرستان دوره چگنی و القا پرتو شهرستان دورود به عنوان شرکت‎های نمونه کارآفرینی در استان لرستان شناخته شدند و از آنها تجلیل به عمل آمد.
همچنین از چهار ایده برتر، چهار واحد شایسته تقدیر، کارگران نمونه و گروه کار نمونه تقدیر به عمل آمد.
۱۵ اَمرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید