اخبار

زمینه اشتغال بکار حدود سه هزار نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر استان لرستان تا پایان سالجاری فراهم می شود

زمینه اشتغال بکار حدود سه هزار نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر استان لرستان تا پایان سالجاری فراهم می شود
استاندار لرستان گفت: با توجه به رایزنی های انجام شده با بانکها و سازمان اقتصادی کوثر و برگزاری جلسه کارگروه اشتغال ویژه خانواده های ایثارگر استان، حدود سه هزار فرصت شغلی تا پایان سالجاری برای این قشر در استان فراهم می شود.
ˈبه گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان هوشنگ بازوندˈ روز چهارشنبه در  جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان  افزود: در این راستا مقرر شد کارگروهی با عضویت بنیاد شهید و امور ایثارگران، اتاق بازرگانی، جهادکشاورزی، صنعت و معدن ، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک های مربوطه تشکیل و نسبت به ثبت و بررسی طرح های اشتغالزایی و خود اشتغالی خانواده های ایثارگر اقدام کند.
وی اظهار داشت: پس از صدور موافقت اصولی اولیه، این طرح ها به سازمان اقتصادی کوثر ارسال و با بررسی های نهایی، برای دریافت تسهیلات به بانکها معرفی می شوند.
استاندار لرستان ادامه داد: در این خصوص 49 درصد اعتبار مود نیاز این طرح ها، توسط سازمان کوثر و مابقی نیز توسط متقاضی و تسهیلات بانکی تامین خواهد شد.
بازوند گفت: بانک های استان لرستان نیز موظف شده اند تا پایان امسال، به دوهزار نفر از فرزندان خانواده های ایثارگر تسهیلات اشتغالزا پرداخت نمایند.
وی اضافه کرد: همچنین شرکت های خصوصی در صورت بکارگیری 80 درصد کارکنان خود از مجموعه خانواده ایثارگران، می توانند از این تسهلات استفاده کنند.
استاندار لرستان همچنین به پرداخت تسهیلات خوداشتغالی بانک توسعه تعاون اشاره کرد و گفت: 100 میلیارد ریال تسهیلات با میانگین پرداخت 300 میلیون ریال برای هر نفر برای پرداخت از طریق این بانک، تصویب شده است.
بازوند تصریح کرد: علاوه بر دعوت بکار 293 نفر فرزند شهید برای کار در دستگاههای استان تا پایان امسال، 500 نفر از خانواده های ایثارگر لرستان نیز می توانند از تسهیلات 300 میلیون ریالی صنوق مهر امام رضا (ع) بهره مند شوند.
شش هزارو 120 نفر از فرزندان جامعه ایثارگری لرستان بیکار هستند که این میزان معادل 10 درصد کل بیکاران جامعه ایثارگری کشور است.
۳۰ اَمرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید