اخبار

آشتاب :نهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان لرستان برگزار می شود .

آشتاب :نهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان لرستان برگزار می شود .
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان از برگزاری نهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر لرستان خبر داد .

ˈبه گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اشاره به اینکه هفته تعاون از 12 تا 18 شهریور برگزار می شود گفت:

این جشنواره همه ساله با هدف شناسایی و معرفی الگوهای برتر بخش تعاون  ، ترویج فرهنگ تعاون و کار جمعی و گروهی، معرفی توانمندی‌های بالقوه بخش تعاون و تشویق تعاونی‌های استان برگزار می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان اضافه کرد: این جشنواره ویژه تعاونی‌های استان و در  گرایش‌های کشاورزی، صنعتی، خدمات، معدنی، حمل و نقل، فرش دستباف، مسکن، اعتبار، سهام عدالت، دانش بنیان، تامین نیاز تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، تعاونی‌های بانوان، تعاونی‌های آموزشی با حضور تعاونگران استان برگزار می‌شود.
وی ، اجرای برنامه های ترویجی و تبلیغی برای تعاون گران و غبارروبی گلزار شهدا و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان لرستان ، برگزاری نشست های تخصصی با تعاون گران و تقویت واحدهای تعاونی و کمک به بخش تعاونی های جدید را از دیگر برنامه های هفته تعاون عنوان کرد.

برگزاری نشست های تخصصی با حضور کارشناسان و تعاونگران

آشتاب از برگزاری نشست های تخصصی در سطح شهرستانهای استان با حضور کارشناسان و تعاونگران خبر داد و یادآور شد: اجرای برنامه های ترویجی و همچنین اطلاع رسانی در قالب بسته های تبلیغی و اقلام فرهنگی از دیگر فعالیتهای این هفته است.

وی با بیان اینکه در هفته تعاون می خواهیم به نوعی بخش اقتصادی تعاون و اهمیت آن را معرفی کنیم افزود: ترغیب مردم به انجام کار گروهی و دسته جمعی با بهره گیری از تفکر و منابع اقتصادی جمعی از دیگر اهداف برنامه های این هفته است.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: توسعه و تقویت بخش تعاون ضمن رونق بخشیدن به فعالیتهای اقتصادی در سطح جامعه منجر به استفاده از توان و ظرفیت اقتصادی آحاد مردم می شود.

آشتاب بر ضرورت تشویق فارغ التحصیلان دانشگاهی به کارگروهی و جمعی در قالب تعاونی تاکید و ابراز امیدواری کرد که در قالب گروههای همسان و رشته های مشترک دانشجویان بتوانند توانایی شان را در کنار هم قرار داده و زمینه اشتغال خود را فراهم آورند.

برگزاری نمایشگاه تولیدات تعاونگران لرستان

وی معرفی تولیدات تعاونگران را از دیگر محورهای برنامه های هفته تعاون عنوان کرد و بیان داشت: به دنبال این هستیم که تولیدات و توانمندی این حوزه را در حاشیه جشنواره تجلیل از تعاونگران استان در قالب نمایشگاهی در معرض دید قرار دهید.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی لرستان توجه به کار جدید و دانش بنیان در حوزه تعاون را از جمله برنامه های در دستور کار عنوان کرد و یادآور شد: به دنبال حرکت به سمتی هستیم که  تولیدات ما در بخش تعاون رقابتی بوده و قیمت تمام شده ما در مقابل رقبا مناسب و قابل عرضه باشد.

آشتاب با اشاره به تعداد تعاونیهای موجود در استان افزود: در حال حاضر بالغ بر سه هزار و 400 تعاونی های فعال در لرستان وجود دارد.

وی تصریح کرد: در این راستا مهم ترین کاری که دنبال می کنیم این است که ضمن ارزیابی وضعیت فعالیت تعاونیهای استان لرستان، بخش تعاون را در لرستان شناسنامه دار کنیم.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی لرستان از پیگیری برای شناسایی واحدهای تعاونی راکد استان خبر داد و گفت: با شناسایی این واحدها به دنبال خروج آنها از رکود و بهره برداری از واحدهای تعاونی در دست اجرا هستیم.

۱۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۳:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید