اخبار

حجت الاسلام میرعمادی:اقتصاد مقاومتی نسخه ای شفابخش برای اقتصاد کشور/ نظارت بر کار تعاونی ها افزایش یابد

حجت الاسلام میرعمادی:اقتصاد مقاومتی نسخه ای شفابخش برای اقتصاد کشور/ نظارت بر کار تعاونی ها افزایش یابد
نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: اقتصاد مقاومتی نسخه ای شفابخش و دارویی نجات بخش برای اقتصاد امروز محسوب می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان حجت الاسلام سید احمد میرعمادی ظهر پنج شنبه در دیدار با مدیران شورای هماهنگی رفاه اجتماعی ، تعاونگران و کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان اظهار داشت: هفته تعاون فرصت مناسبی است تا اصل تعاون در امر اقتصاد، اشتغال و امور اجتماعی در جامعه تببین شود و امور تعاونی ها مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی به تاثیر نقش تعاونی ها در سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی کشور اشاره کرد و بیان داشت: این اصل مورد تاکید مقام معظم رهبری است و تعاونی ها نقش کلیدی در زمینه اقتصاد مقاومتی دارند به طوریکه راه برون رفت از مشکلات اقتصادی مشارکت مردم است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد عنوان کرد: اگر گفته می شود در سند چشم انداز 25 درصد از مسائل اقتصادی به دوش تعاونی ها گذاشته می شود و همچنین اگر در قانون اساسی فعالیت تعاونی ها مورد تاکید قرار گرفته و یا اینکه در تدوین برنامه پنجم و ششم توسعه برای تعاونی ها نقش جدیدی باز شده است به این دلیل است که تعاونی ها نقش اساسی در مسائل اقتصادی دارند.

اقتصاد مقاومتی نسخه ای شفابخش برای اقتصاد کشورمان

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی یک سیاست راهبردی دائمی برای کشور است تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی فقط مربوط به دوران وضع تحریم ها نیست بلکه یک سیاست دائمی راهبردی برای کشور بوده و این اصل برای کشور یک ضرورت است.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی نسخه ای شفابخش و دارویی نجات بخش برای اقتصاد امروز جوامع بشری محسوب می شود چرا که امروز اقتصاد تنها در محدوده یک کشور نمی چرخد و اقتصاد تحت عوامل گوناگون هم تاثیر پذیر و هم تاثیرگذار است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با بیان این مطلب که امروز تحریم اقتصادی حربه ای استعماری است که در دست قدرت های بزرگ جهانی قرار گرفته است بیان داشت: استعمارگران هر کشوری را تحریم کردند توانستند آن را از پای درآورند و حتی کشور روسیه از این تحریم ها متاثر شد.

حجت الاسلام میرعمادی اضافه کرد: علیرغم اینکه جمهوری اسلامی ایران حدود 35 سال مورد تحریم اقتصادی قرار گرفته است اما این تحریم ها برای ایران یک حربه زنگ زده بوده و اثرگذاری خود را از دست داده است و علت آن سیاست هایی است که از سوی رهبر معظم انقلاب دنبال می شود و یکی از این سیاست ها مسئله اقتصاد مقاومتی است.

گسترش تعاونی ها و نهادینه کردن فرهنگ تعاون از ضروریات کشور است

وی تصریح کرد: در بحث اقتصاد ما همیشه در برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های خود دشمن را در مقابل خود می بینیم به همین دلیل اقتصاد مقاومتی یک سنگر دفاعی در برابر دشمنان بوده و مصونیت بخش است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان ادامه داد: در این سنگر عناصری نقش کلیدی دارند که یکی از این عناصر تاثیرگذار بخش تعاون است به طوریکه اگر این بخش به درستی سیاست گذاری شود و تعاونی ها به خوبی عمل کنند سلامت اقتصاد جامعه تامین می شود.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه در بخش تعاون سود فردی ملاک نبوده و سود جمعی ملاک است اظهار داشت: در بخش تعاون عزم فردی وجود ندارد بلکه عزم جمعی وجود دارد.

وی با بیان اینکه تعاونی ها مهمترین قدرت اقتصادی کشور محسوب می شوند ادامه داد: همچنین تعاونی ها به دلیل همکاری و دسته جمعی بودن فعالیت در آن ها نسبت به بخش های دیگر از آسیب ها و خطرات مصون تر هستند.

حجتالاسلام میرعمادی عنوان کرد: اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی در جامعه دنبال شود بایستی تعاونی ها نقش 25 درصدی خود را ایفا کنند لذا گسترش تعاونی ها و نهادینه کردن فرهنگ تعاون در جامعه یکی از ضروریات کشور است.

نظارت کمی بر کار تعاونی ها وجود دارد

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان این مطلب که  روحیه تعاون و همکاری و  روحیه جهادی و عزم عمومی در جامعه تا حدودی ضعیف است تصریح کرد: منافع کار گروهی را بایستی بیان کرد تا تاثیر بیشتری در جامعه داشته باشد.

حجت الاسلام میرعمادی بر ضرورت نظارت بر تعاونی ها تاکید کرد و گفت: متاسفانه نظارت کمی بر کار تعاونی ها وجود دارد و گاهی این نظارت اصلا دیده نمی شود و این در حالی است که نظارت بر تعاونی ها یک امری ضروری و حساس بوده که هم برای سلامت افراد و هم برای پیشرفت جامعه ضروری است.

وی هدایت و جهت دهی تعاونی ها را عاملی برای پیشرفت آنها و توسعه اقتصادی دانست و اظهار داشت: علت اینکه تعاونی ها با شکست مواجه و یا دچار رکود می شوند این است که جهت گیری درستی در آنها صورت نگرفته است بنابراین از مسئولان امر انتظار می رود در این زمینه سیاستگذاری کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه بها دادن و شخصیت دادن به تعاونگران باعث تقویت روحیه کار در آن ها می شود افزود: این اشخاص و اندیشه ها هستند که باعث توسعه مسائل اقتصادی می شوند به طوریکه اگر تعاونگران ببینند که مورد توجه قرار نمی گیرند انگیزه ای برای کار نخواهند داشت لذا بایستی به این افراد بها داده شود.

۱۳ شهریور ۱۳۹۳ ۱۹:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید