اخبار

حسینی مطرح کرد؛تشکیل اتاق فکر نخبگان در استان لرستان ضروری است

حسینی مطرح کرد؛تشکیل اتاق فکر نخبگان در استان لرستان ضروری است
قائم مقام وزیر در امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه نخبگان در استان لرستان نمی مانند گفت: تشکیل اتاق فکر نخبگان در لرستان ضروری است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان محمد تقی حسینی ظهر دوشنبه در نهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان با اشاره به اینکه برای توسعه فعالیت تعاونی ها باید نخبگان را در پیوند با استان نگه داریم، اظهار داشت: بسیاری از نخبگان استان در استانهای دیگر نقش آفرین و موثر هستند و باید انها را در خود استان نگه داریم.

وی با بیان اینکه موضوع تعاون یک تاریخچه بسیار طولانی دارد، تصریح کرد: در بسیاری از کشورهای سرمایه دار بخش تعاون فوق العاده قدرتمند است و همین امر عامل پیشرفت و توسعه آنها بوده است.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل با اشاره به اینکه در کشور آمریکا سهم تعاونی ها در اقتصاد 35 درصد است، تصریح کرد: همین امر یکی از عوامل مهم در توسعه اقتصاد کشور آمریکا محسوب می شود.

حسینی با بیان اینکه در کشور ما نیز سابقه تعاون به چندین دهه قبل بر می گردد ولی با توجه به شرایط فراز و فرودهایی داشته است، تصریح کرد: پیش از انقلاب کمتر از 900 هزار نفر عضو تعاونی ها بودند و بعد از انقلاب و جنگ تحمیلی به امر تعاون در کشور توجه ویژه ای شد.

وی با تاکید بر اینکه سهم تعاون در اقتصاد کشور باید 25 درصد باشد که همه ما معتقدیم به این میزان نرسیده ایم که دلایل متعددی دارد، افزود: تعاونی تنها موضوع اقتصاد را در برنمی گیرد بلکه تعاون در حقیقت یک موضوع عدالت اجتماعی هم محسوب می شود.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل با اشاره به اینکه بیش از 83 درصد اقتصاد کشور دولتی است، اظهار داشت: در اقتصاد هرمقدار که تعاونی قدرتمند شود عدالت اجتماعی ایجاد می شود چون از سرمایه های افراد یک جریان بزرگ به وجود می آید.

حسینی با بیان اینکه امروز سهم تعاون در اقتصاد کشور پنج درصد است و راه طولانی برای رسیدن به 25 درصد در پیش داریم، تصریح کرد: اقتصاد کشور ما یک اقتصاد تحت فشار بوده و در شرایط مختلف تحریم و جنگ تخمیلی زیر فشار بوده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز خوشبختانه اقتصاد کشور روبه جلو و شکوفا است، افزود: تلاش همه ما و سیاستگذاران باید این باشد که ضمن رونق و شکوفایی اقتصادی موضوع عدالت اجتماعی نیز در نظر گرفته شود.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل با اشاره به اینکه فرهنگ تعاون باید به صورت یک الزام مورد توجه قرار گیرد، گفت: فرهنگ سازی در زمینه کار و تعاون باید از دوران ابتدایی و در مدارس شروع شود.

حسینی با بیان اینکه موضوع کارآفرینی و ارزش آفرینی چیزی است که باید درمدارس به همه یاد داده شود، تصریح کرد: فرزند ما باید یادبگیرد پول را از راه درست به دست آورد و در راه درست نیز خرج کند.

وی با اشاره به اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای تقویت بخش تعاون اقدامات مختلفی را انجام داده است، اظهار داشت: اتاق فکر تعاون در وزارت کار تشکیل شده و سعی بر این است که کارکرد تعاونی ها برای ریشه کنی فقر و ایجاد عدالت اجتماعی برجسته شود.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل با بیان اینکه هفت برنامه اساسی در قالب طرح تحول بخش تعاون تهیه و تدوین شده است، تصریح کرد: ترویج فرهنگ تعاون، توسعه مدیریت و توانمندسازی منابع انسانی در بخش تعاون، تامین نظارت کافی بر تعاونی ها، تقویت همکاری های بین بخشی، تامین مشوق ها و توسعه بازار و برند تعاونی ها و ... از جمله این برنامه ها است.

حسینی با اشاره به اینکه امروز گرایش به سرمایه گذاری در ایران بالا رفته است، اظهار داشت: گرایش به سرمایه گذاری در ایران در مقابل آمارهای سالهای گذشته بیش از 100 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه با اینکه هنوز در گفتگوهای هسته ای و مذاکرات به نتیجه مشخص نرسیده ایم اما بسیاری از سرمایه گذران خارجی به دنبال سرمایه گذاری در ایران هستند، تصریح کرد: بسیاری از ایرانی ها نیز تمایل به بازگشت سرمایه شان به کشور را دارند.

۲۳ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید