اخبار

آشتاب : 35میلیارد ریال تسهیلات برای حمایت از مشاغل خانگی در لرستان تخصیص یافت.

آشتاب : 35میلیارد ریال تسهیلات برای حمایت از مشاغل خانگی در لرستان تخصیص یافت.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از ابلاغ 35 میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد و حمایت از مشاغل خانگی در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب یکشنبه شب در کارگرو اشتغال و سرمایه گذاری استان در سخنانی اظهار داشت: در مجموع برای ایجاد و حمایت از طرحهای مشاغل خانگی در لرستان تسهیلاتی بالغ بر 118 میلیارد ریال به استان اختصاص یافته است .

وی ادامه داد: از این میزان تسهیلات تخصیص یافته  تاکنون 35میلیارد ریال  به بانکهای عامل استان ابلاغ شده است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: در این راستا برای تاکنون برای  ۷۴۹ طرح مربوط به مشاغل خانگی در استان مجوز صادر شده است.

آشتاب با بیان اینکه این طرح های برای دریافت تسهیلات به بانکهای استان معرفی شده اند یادآور شد: برای پرداخت تسهیلات نیاز به مصوبه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری لرستان بود که این موضوع در چهاردهمین جلسه این کارگروه به تصویب رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تفاهم نامه کمیته امداد با دفاتر کاریابی عنوان کرد: در قالب این تفاهم نامه هر کارفرمایی که نسبت به اشتغال مددجویان و جامعه تحت پوشش کمیته امداد اقدام کند به عنوان مشوق، کمیته امداد در سال نخست اشتغال این مددجویان نسبت به پرداخت حق بیمه آنها اقدام خواهد کرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه در قالب این تفاهم نامه ۱۰۰ درصد حق بیمه و مالیات مربوط به مددجویان شاغل توسط کمیته امداد پرداخت می شود یادآور شد: در سال دوم اشتغال این افراد نیز کمیته امداد ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت می کند.

آشتاب با اشاره به شرایط ویژه لرستان در زمینه نرخ بالای بیکاری از مسئولان کمیته امداد کشور خواست که در این استان سالهای پرداخت ۱۰۰ درصد حق بیمه مددجویان به کار گرفته شده توسط کارفرمایان به دو سال افزایش یابد تا زمینه ساز تشویق بیشتر برای به کارگیری و اشتغال این افراد شود.

۱۵ دی ۱۳۹۳ ۰۸:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید