اخبار

آشتاب :کارگران ساختمانی شهر خرم‌آباد ساماندهی می‌شوند .

آشتاب :کارگران ساختمانی شهر خرم‌آباد ساماندهی می‌شوند .
مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی لرستان گفت: پیگیری‌های مکرری انجام‌شده است تا کارگران ساختمانی پراکنده در سطح شهر خرم‌آباد ساماندهی شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب در گفت‌وگو  با خبرنگاران استان اظهار داشت: عدم ساماندهی کارگران ساختمانی شهر خرم‌آباد به جهت اینکه ساختار، سازمان و متولی ندارند و دور میادین شهر پراکنده‌اند، یکی از گرفتاری‌های اصلی است.

وی با اشاره به اینکه برای ساماندهی کارگران ساختمانی شهر خرم‌آباد پیگری‌های مکرری انجام‌ شده است، افزود: در این زمینه با شورای شهر وارد مذاکره شده‌ایم و مصوبه شورای شهر را گرفته‌ایم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: برای این ساماندهی باید صورت‌جلسه‌ای تنظیم شود و به فرماندار خرم‌آباد ابلاغ شود بنابراین پس از تأیید فرماندار برای این کار سه فضا شناسایی می‌شود.

وی اضافه کرد: در این راستا با همکاری انجمن صنفی کارگران این موضوع سازماندهی و بانک اطلاعاتی کارگران تهیه می‌شود.

آشتاب اظهار داشت: بحث بیمه کارگران ساختمانی حمایت بسیار خوبی است که دولت در حال انجام آن است اما متأسفانه امروزه چون نظارت خوبی وجود ندارد، افراد غیرمرتبط از این بیمه استفاده می‌کنند.

وی گفت: با ساماندهی کارگران ساختمانی میادین شهر کارت شناسایی برای آن‌ها صادر می‌شود تا جنبه حقوقی داشته باشد.

مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه مسائل آموزشی درمانی، بهداشتی کارگران در قالب ساماندهی کارگران ساختمانی قابل‌اجرا است، افزود:کار ساماندهی کارگران ساختمانی در شهرستان الیگودرز و دلفان اجرا شده، پس اگر شهرداری خرم‌آباد سه فضا اجاره کند، تجهیزات این مکان‌ها را انجام می‌دهیم و این طرح قابل‌اجرا است.

آشتاب گفت: در استان لرستان دو هزار و 81 نفر مستمری‌بگیر هستند که از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند.

وی گفت: بیمه بیکاری به کارگرانی تعلق می‌گیرد که غیرارادی از کارخانجات یا واحدهای اقتصادی اخراج شده‌اند و موردحمایت صندوق بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته‌اند.

۲۴ دی ۱۳۹۳ ۰۹:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید