اخبار

تسهیل شرایط بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور برای کارگران

تسهیل شرایط بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور برای کارگران
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: با اصلاحیه‌ای که در آیین نامه بازنشتگی بیش از موعد ایجاد شده، عدم اشتغال به کارهای سخت و زیان آور در طول دوره اشتغال تحت هر عنوانی برای مدت یک سال و کمتر از آن سبب برهم خوردن توالی نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب  با اعلام این خبر اظهارداشت: سال‌های گذشته براساس آیین نامه مشاغل سخت و زیان آور، غیبت غیر موجه بیش از 10 روز در سال سبب زایل شدن توالی اشتغال در کار‌ها می‌شد.

وی افزود: بر اساس آیین نامه گذشته اگر شخصی در بین سابقه خدمتی 10 روز غیبت غیر موجه داشت، بایستی به طور حتم 25 سال سابقه کار داشته باشد تا بازنشسته شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: با اصلاحیه‌ای که در آیین نامه به وجود آمده است عدم اشتغال به کارهای سخت و زیان آور در طول دوره اشتغال تحت هر عنوانی برای مدت یک سال و کمتر از آن سبب برهم خوردن توالی نمی‌شود.

وی بیان کرد: این اصلاحیه فرصت خوبی به وجود آورده است چرا که حتی اگر شخصی در طول 20 سال، یک سال بیمه بیکاری گرفته باشد و یا در طول 20 سال، یک سال در مشاغل سخت مشغول باشد سبب برهم زدن توالی و استمرار کارهای سخت و زیان آور نمی‌شود.

آشتاب خاطرنشان کرد: با اصلاحیه‌ای آیین نامه بخش عمده‌ای از نیروی کار که در مشاغل سخت و زیان آور شاغل‌اند می‌توانند از این بازنشستگی استفاده کنند.

۲۶ دی ۱۳۹۳ ۲۱:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید