اخبار

کلانتری خبر داد:یک میلیارد دلار کالا از طریق تعاونی ها صادر شد

کلانتری خبر داد:یک میلیارد دلار کالا از طریق تعاونی ها صادر شد
معاون امور تعاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال از طریق تعاونی های کشور یک میلیارد دلار کالا به کشورهای مختلف صادر شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان سید حمید کلانتری عصر پنجشنبه در نشست با تعاونگران استان لرستان در محل فرمانداری ویژه با اشاره به نقش امام خمینی(ره) در پیروزی و صدور انقلاب اسلامی ایران به سراسر دنیا افزود: زمانی که ملتی یکپارچه و همدل در کنار یکدیگر باشند و از اختلافات چشم پوشی کنند بزرگترین مشکلات جامعه هم برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه نباید اهداف متعالی نظام را فراموش کنیم، تصریح کرد: نباید بگذاریم انقلاب اسلامی به دست افراد ناشایست و نالایق بیفتد بلکه باید افرادی متعهد مملکتداری کنند.

کلانتری اظهار داشت: در دوره های گذشته با بی تدبیری های زیادی مواجه بوده ایم که آثار تخریب آن بر روح و ذهن مردم را می توان مشاهده کرد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه باید تلاش شود با همبستگی هر چه بیشتر به دستاوردهای بزرگ برسیم، افزود: استان لرستان در برخی از ویژگی ها شهرت داشته و مردمی صادق، متعهد و کم توقع دارد، مردمی همراه و همگام با اهداف کلی نظام که در مقاطع مختلف صادقانه و بدون هر گونه حاشیه ای در صحنه های مختلف انقلاب ایفای نقش کردند.

کلانتری بیان داشت: در حال حاضر ۱۰۰ هزار تعاونی در کشور وجود دارد و نزدیک به چهار هزار و ۵۰۰ تعاونی آن در استان لرستان قرار دارد.

وی با بیان اینکه نگاه به تعاونی ها باید تغییر پیدا کند، تاکید کرد: تعاون بر ثروتی نشسته است که از آن غافل هستیم و باید تلاش شود این ثروت نهفته را زنده کنیم.

معاون وزیر تعاون کار  و رفاه اجتماعی با اشاره به هفت راهبرد اصلی و بکارگیری آنها در برنامه های پیشبردی تعاون افزود: اولین برنامه که در این زمینه دنبال می شود تغییر نوع دیدگاه کلی به تعاونی ها است.

کلانتری تصریح کرد: باید تصمیم بگیریم تعاونی را به یک بخش کارآمد و موثر در جامعه تبدیل و نگاه ضعف، ناتوانی و مددجویی را از تعاونی ها خارج کنیم.

وی ادامه داد: باید تعاونی هایی را که می توانند در کنار یکدیگرکالاهای خود را به نقاط مختلف دنیا صادر کنند، معرفی کنیم.

معاون توزیر عاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: امسال یک میلیارد دلار کالا از طریق تعاونی ها به سراسر دنیا صادرات داشته ایم.

کلانتری افزود: در حال حاضر تعاونی های مصرف امروز پنج میلیون نفر عضو دارند که با بهترین تکنولوژی کالاهای خود را به تمام دنیا عرضه می کنند.

وی با انتقاد از نوع نگاه به تعاونی ها یادآور شد: باید اعتماد لازم را به تعاونی ها برگردانیم و نقاط قوت آنها را مطرح کنیم.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: باید ذهن جامعه نسبت به تعاون روشن شود بطوریکه خیلی از مسئولان درک روشن و شفافی از تعاون ندارند.

کلانتری با اشاره به موفقیتهای تعاونی ها در سطح کشور افزود: ۸۰ درصد تولید روغن نباتی کشور شرکت های زیر مجموعه تعاونی ها هستند.

۱۶ بهمن ۱۳۹۳ ۱۸:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید