اخبار

وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و استانداری لرستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی  و استانداری لرستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند
تفاهم نامه توسعه بخش اقتصادی تعاونی ها بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار لرستان منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان تفاهم نامه توسعه بخش اقتصادی تعاونی ها بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استانداری لرستان ظهر پنج شنبه منعقد شد.

سید حمید کلانتری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به انعقاد این تفاهم نامه عنوان کرد: یکی از سیاستهای اصلی این وزارت خانه توسعه و رشد اقتصادی تعاونی ها در سطح استانهای مختلف کشور است.

وی با بیان اینکه در این راستا این اقدام در قالب انعقاد یک تفاهم نامه بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استانداران سراسر کشور در دستور کار قرار گرفته شده است افزود: همکاری در قالب این تفاهم نامه در حوزه های مختلف فعالیت تعاونی ها مانند کشاورزی، صنعت، معدن، مسکن و ... بین استانداران در استانها و همچنین این وزارت خانه صورت می گیرد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در این راستا برای عملیاتی شدن این تفاهم نامه ستادی در همه استانهای کشور راه اندازی می شود عنوان کرد: ریاست این ستاد برعهده استانداران و دبیری آن نیز بر عهده مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده و همچنین با عضویت دستگاههای اجرایی مرتبط با حوزه تعاونی ها این ستاد راه اندازی می شود.

کلانتری با تاکید بر ضرورت برگزاری جلسات این ستاد در راستای حمایت و رفع مشکلات تعاونی ها در سطح استانهای مختلف کشور تصریح کرد: در این راستا استانداران باید سعی کنند که در طول سال به برگزاری هفت تا هشت جلسه آن برای پیگیری و رفع مشکلات مربوط به تعاونی ها اقدام کنند.

وی هدف از انعقاد این تفاهم نامه همکاری را توسعه فرهنگ تعاون بین آحاد مختلف جامعه، حمایت اقتصادی و اجتماعی از تعاونی ها، افزایش سطح اشتغال مولد در تعاونی ها، کمک به تحقق سهم ۲۵ درصدی تعاونی ها در اقتصاد و .... دانست.

۱۶ بهمن ۱۳۹۳ ۱۸:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید