اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: ۴ هزار و ۵۶۱ تعاونی لرستان در بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات فعال است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: ۴ هزار و ۵۶۱ تعاونی لرستان در بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات فعال است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: پنج هزار و ۲۸۳ تعاونی در لرستان وجود دارد که از این میزان چهار هزار و ۵۶۱ تعاونی در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات فعال است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب ظهر امروز نشست تعاون گران و کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با نماینده ولی‌فقیه در استان که در بیت امام‌جمعه خرم‌آباد برگزار شد، با بیان اینکه یکی از ضرورت‌هایی که باید به آن پرداخته شود تبلیغ و ترویج کار گروهی و جمعی است، اظهار داشت: امروز با معضل بیکاری مواجه هستیم و برای فائق شدن بر آن باید همه توان، سرمایه، افکار و آرا را به کار بگیریم و با همدلی و هم‌زبانی و تشکیل بنگاه‌های اقتصادی در جهت ایجاد اشتغال و درآمد تلاش کنیم.

وی بهترین اقدام در این زمینه را گرایش به سمت کار گروهی و جمعی در قالب تعاونی دانست و افزود: ایجاد بنگاه‌های اقتصادی در پی اهداف اجتماعی و اقتصادی است که سودآوری و درآمد را به دنبال دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: هدف شرکت‌های تعاونی سود رسانی به اعضاء تشکیل‌دهنده این موسسه است و همه در سرنوشت بنگاه‌ها شریک هستند.

وی بیان کرد: پنج هزار و  283 تعاونی در لرستان وجود دارد که از این میزان چهار هزار و 561 تعاونی در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات فعال است و 422  تعاونی غیرفعال در استان وجود دارد که برنامه‌های مختلف برای آن‌ها در نظر گرفته‌شده است.

آشتاب تصریح کرد: طی پنج‌ماهه امسال، 58 تعاونی در بخش‌های کشاورزی، صنعت و مسکن ایجاد شد که 520 نفر عضو آن هستند که 316 نفر آن مرد و 204 نفر آن زن هستند که سرمایه‌گذاری 14 میلیارد و 500 میلیون تومان انجام‌شده و اشتغال‌زایی برای 189 نفر ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سه هزار 486 دادخواست به اداره کل واصل‌شده و آرای صادره تشخیص دو هزار و 98 پرونده است که 564 تا از آرا به مراجع حل اختلاف ارجاع شده که هزار و 110 مورد آرا به‌وسیله سازشی حل‌وفصل شده است که 53 درصد آرا را شامل می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: سال گذشته آرا سازشی 40  درصد و امسال 53 درصد است و مشاوره تلفنی و حضوری جهت بسترسازی کاهش شکایات طی پنج‌ماهه امسال انجام شده که شاهد شش هزار و 782 مورد پاسخگویی به تماس‌ها در سطح استان بوده ایم.

وی بابیان اینکه 267 تشکل در استان وجود دارد که 215 تشکل آن کارگری و 52 تشکل کارفرمایی است، اظهار داشت: در حوزه مشاغل سخت و زیان‌آور هزار و 194 مورد رسیدگی و در بحث حوادث ناشی از کار، 55 مورد حادثه ناشی از کار بوده است که  حوادث ناشی از کار در سال گذشته 245 مورد بود که آمار پنج‌ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 62 درصد رشد منفی روبه‌رو بود.

آشتاب بابیان اینکه  چهار هزار و 409 مورد نظارت بر بنگاه‌های اقتصادی انجام‌شده است، افزود: حضور بازرسی کمک می‌کند اگر مشکلی در بنگاه‌های اقتصادی وجود داشته باشد رفع شود چراکه هدف سالم‌سازی کار است.

وی عنوان کرد: هزار و 422 نفر ساعت در پنج‌ماهه نخست امسال آموزش ایمنی و بهداشت کار را فراگرفتند

۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۳:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید