اخبار

تعاون از ایجاد فساد در سیستم اقتصادی جلوگیری می کند

تعاون از ایجاد فساد در سیستم اقتصادی جلوگیری می کند
نماینده ولی فقیه درلرستان وامام جمعه خرم آباد تعاون را بهترین راه برای پیشگیری ازتبیض ورانت خواری اقتصادی در کشور دانست و گفت: تعاون و توجه به تعاونگران از بروز فساد درسیستم اقتصادی جلوگیری می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی روزشنبه درجمع تعاونگران لرستان با بیان اینکه یکی ازآموزه های مهم دین اسلام تعاون وهمکاری در کارهای نیک است افزود: تعاون یک عهد وپیمان، برای همکاری وهم یاری و ایجاد یک فعالیت اقتصادی، اجتماعی است.
وی اظهار داشت: تعاون، کار، بهره وری و سرمایه گذاری اقتصادی وفکری مشترکی است که زمینه سازایجاد شغل واجتماعات مطلوبی درسطح جامعه می شود.
وی با اشاره به ویژگی های تعاون گفت: تعاون تقویت برادری، افزایش روزی، حفظ کرامت انسانی وموجبات قرب به خداوند را برای انسان به همراه دارد.
وی با اشاره به فساد سیستم اقتصادی ومالیاتی اظهارداشت: تعاون بهترین راه برای جلوگیری از این فسادها ،تقویت رابطه اجتماعی ، تشویق به سرمایه گذاری وکنار هم بودن وزمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی در جامعه است.
وی تصریح کرد: نبود روحیه کارجمعی وتعاونی ، نبود فرهنگ تعاون، تنگ نظری وحسادت، وسوسه های شیطانی وعداوت ودشمنی، عدم حمایت وپشتیبانی لازم اداری ومالی ازسوی دولت و شفاف نبودن قوانین تعاون ازموانع تعاون در کشور به شمار می رود.
حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی گفت: تعاونی ها با استفاده وتکیه بر توانمندی های داخلی و خود باوری می توانند نقش مهم واساسی را دراقتصاد مقاومتی و شکل گرفتن اقتصاد پویا به عهده بگیرند.

۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۳:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید