اخبار

آشتاب :ارتقاء فرهنگ کار موثرترین عامل ایجاد اشتغال است .

آشتاب :ارتقاء فرهنگ کار موثرترین عامل ایجاد اشتغال است .
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت : امروزه ارتقاء فرهنگ کار و تلاش و کارآفرینی مهمترین عامل در ایجاد اشتغال پایدار می باشد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب ظهر امروز  در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه خرم آباد ارتقاء فرهنگ کار را بعنوان موثرترین عامل ایجاد اشتغال دانست و اظهار داشت با بستر سازی و ایجاد تغییرات بنیادین در نگرش افراد به مقوله کار و کارآفرینی می توان مسائل کلان اقتصادی و اجتماعی موجود را مظیر نرخ بالای بیکاری ، وضعیت معیشتی مردم ، جایگاه و سهم استان در درآمد و تولید ملی و مفاسد اجتماعی را بهبود داده و در نهایت شاهد رشد و توسعه اقبصادی ، اجتکاعی و فرهنگی شد .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان در ادامه افزود :بایستی با هم اندیشی ،تعامل و برنامه ریزی با آموزش و پرورش و مراکز علمی و دانشگاهی بمنظور برگزاری دوره ای کلاسهای آموزشی و همایشهای مرتبط با فرهنگ کار و کارآفرینی نگاه جونان را به مقوله کار تغییر داد .

وی با اشاره به جایگاه تعاونی ها در تقویت فرهنگ و روحیه مشارکت پذیری تاکید کرد : با دعوت از تعاونگران و همچنین شناساندن مزیت های این بخش از اقتصاد به عموم مردم و سرمایه گذاران از طریق رسانه های جمعی و جراید می تواند تاثیر بسیار مطلوبی در ارتقاء فرهنگ کار و بهره وری ، افزایش اشتغال و نهایتا توسعه و رونق اقتصادی استان داشته باشد .

وی اظهار داشت : به منظور توسعه و ترویج تعاون در استان ،هفت راهبرد جدید در این حوزه شامل توسعه و ترویج تعاون، توسعه مدیریت و توانمند سازی تعاونی ها، تحکیم تعاملات شبکه ای، تلاش در راستای همکاری بین دستگاهی، تامین مشوق ها و منابع مالی برای تعاونی ها هفت راهبرد جدیدی است که در دستور کار اداره تعاون قرارداده است.

آشتاب یکی از راههای توسعه و گسترش تعاونی ها را بازار فروش محصولات این بخش عنوان کرد و تصریح نمود : برای توسعه این مهم پیگیر ایجاد تعاونی منطقه ای غرب کشوربا عضویت پنج استان با مرکزیت استان ایلام در دست اقدام است که با ایجاد این تعاونی ها محصولات استان های عضور به بازار های داخلی و خارجی عرضه شود .

۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۶:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید