اخبار

برقراری بیمه بیکاری 1248نفر در لرستان

برقراری بیمه بیکاری 1248نفر در لرستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از برقراری بیمه بیکاری برای 1248نفر در شش ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب  با بیان اینکه بیمه بیکاری به افرادی تعلق می گیرد که بدون میل و اراده خود از محیط کار خارج می شوند، اظهار کرد: در شش ماهه  سالجاری برای تعداد یک هزار و 248 نفر در استان لرستان مقرری بیمه بیکاری برقرار شد .

 مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: اداره کار از طریق تعامل با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در تلاش است که مقرری بگیران در زمان استفاده از بیمه بیکاری، به فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای بپردازند، تا این دسته از افراد راهی برای ورود به بازار کسب و کار به دست آورند.

وی تصریح کرد: در این راستا در شش ماه امسال تعداد 372نفر به آموزش فنی و حرفه ای معرفی شده و در حال کسب آموزش های مربوطه هستند.

آشتاب  بیان کرد: بیمه شدگانی که قبل از بیکار شدن حداقل دارای شش ماه سابقه پرداخت حق بیمه بوده یا قرارداد اشتغال آنها در واحدهای صنعتی و تولیدی به اتمام رسیده باشد، به شرط دارا بودن یک سال سابقه کار و با ارائه قرارداد یک ساله پس از تایید علت اخراج و تشخیص کمیته تشخیص، امکان استفاده از مقرری بیمه بیکاری را خواهند داشت.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان تعداد کل مقرری بگیران را 2 هزار و 325 نفر اعلام کرد و از قطع مقرری تعداد 914 نفر خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد 89 نفر به دلیل اشتغال مجدد از طریق معرفی واحدهای متقاضی تسهیلات کارفرمایی، مابقی به دلیل طرح های خود اشتغالی و عدم قبول شغل پیشنهادی و پایان مدت مقرری از لیست مقرری بگیران خارج شدند.


۳ آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید