اخبار

تشکیل جلسه شورای هماهنگی رفاه اجتماعی شهرستان ازنا

تشکیل جلسه شورای هماهنگی رفاه اجتماعی شهرستان ازنا
در راستای تعامل ، همکاری و دستیابی به اهداف عالیه وزارت متبوع ، هفتمین جلسه شورای هماهنگی با حضور اعضای شوراء در شهرستان ازنا برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان هفتمین جلسه شورای هماهنگی رفاه اجتماعی شهرستان ازنا  صبح سه شنبه با حضور فرماندار و مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی و روسای ادارات  عضو این شورا در سالن جلسات فرمانداری ازنا تشکیل شد .

در این جلسه علی آشتاب با تأکید بر اینکه وفاق و همدلی در پیشبرد برنامه‌های اجرایی موثر است، عنوان کرد: مدیران عضو این شورا باید در راستای پیشبرد اهداف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف تلاش کنند.

مدیر کل کار،تعاون و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به  راه اندازی بانک اطلاعاتی کارگران ساختمانی شهرستان ازنا اظهار داشت : به منظور شناسایی و ثبت نام کارگران ساختمانی بانک اطلاعات کارگران به نشانی samanehrefahi.ir به صورت پایلوت در ازنا راه اندازی شد و کارگران ساختمانی  این شهرستان  که متقاضی دریافت بیمه  هستند می توانند اطلاعات خود را دراین سامانه ی وارد کرده و کد رهگیری دریافت کنند .

آشتاب همجنین از ثبت نام فارغ التحصیلان دانشگاهی در سامانه ایران کارورز خبر داد و گفت :دانش آموختگان واجد شرایط می توانند با مراجعه به سامانه  www.irankarvarz.ir نثب به ثبت نام خود اقدام کنند .

وی هدف از اجرای این طرح را افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان، ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب وکار در آنها و ارتقاء اخلاق و صلاحیت حرفه ای  و همچنین فراهم ساختن زمینه انتقال دانش دانش اموخته به بنگاه اقتصادی عنوان کرد و گفت : تمامی دانش آموختگان بیکار دانشگاهها و مراکز آموزش عالی تحت پوشش این طرح می باشند.

بمدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه بنگاه اقتصادی پذیرنده به ازای هر سه نفر شاغل بیمه شده صرفا مجاز به پذیرش یک نفر کارورز می باشد افزود :  طول  دوره کارورزی حداقل 6 و حداکثر 12 ماه برای هر کارورز است و با توجه به اینکه نرخ بیکاری استان بالاتر از متوسط نرخ بیکاری کشور است معادل 50 درصد کمک هزینه کارورزی توسط دولت پرداخت می شود.

در پایان  ، اعضا این جلسه نظرات و پیشنهادت خود را ارائه نمودند .

۲۰ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید