اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:آموزش چندمهارتی در دبیرستانهای لرستان دنبال می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:آموزش چندمهارتی در دبیرستانهای لرستان دنبال می شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از پیگیری برای راه اندازی آموزش چند مهارتی در دبیرستان های استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب عصر پنجشنبه در مراسم معارفه مدیرکل جدید فنی و حرفه ای لرستان یکی از مشکلات متقاضیان کار در لرستان را ضعف مهارتی آن ها دانست و اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته نیاز آموزشی استان در رابطه با بازار کار احصا و شناسایی شد.

وی بر ارتقاء سطح مهارت بیکاران در لرستان تاکید کرد و بیان داشت: حرکت به سمت آموزش های تخصصی از موضوعاتی است که باید در استان مورد توجه قرار گیرد زیرا در گذشته آموزش هایی داده می شد که متناسب با نیاز بازار کار و بنگاه های اقتصادی استان نبود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه ارتباط بین صنعت و دانشگاه در لرستان تنگاتنگ نیست، تصریح کرد: این عدم ارتباط منطقی باعث شده آن طور که باید دانشگاه ها به کمک رفع مشکلات صنعت استان نیایند که آموزش های فنی و حرفه ای می تواند این خلاء را پر کند.

آشتاب یکی از راه های ارتقاء فرهنگ کار را بحث مهارت آموزی خواند و افزود: سازمان فنی و حرفه ای می تواند در این حوزه حضور فعال و موثری داشته باشد.

تعیین تکلیف ۲۵مرکز راکد در استان

وی بر لزوم ایجاد اشتغال تولید محور همراه با تخصص تاکید کرد و گفت: با همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه های استان به دنبال این هستیم موضوع آموزش های چند مهارتی در دبیرستان ها دنبال شود تا دانش آموزان بعد از فارغ التحصیلی برای ورود به بازار کار حداقل دو مهارت داشته باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان داشت: مدیرکل فنی و حرفه ای لرستان موضوع استفاده از ظرفیت های بلا استفاده استان را در دستور کار قرار داد و این امر باعث ایجاد توفیقاتی شد .

آشتاب به تعیین تکلیف ۲۵ مرکز راکد استان در سالجاری اشاره کرد و یادآور شد: استان لرستان تنها استان کشور است که در سالجاری موفق شد مجوز واگذاری بلند مدت کارگاه هایی که بالای ۱۰ سال راکد بوده اند را دریافت کند.

گفتنی است مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فنی و حرفه ای استان لرستان در سالن همایش‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با حضور معاون اداری پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و جمعی از مسئولان کشور برگزارشد. 

سید فخرالدین رحمانی” سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای لرستان پس از ۱۷ ماه صندلی مدیریت این نهاد را به “رحمان قلاوند” واگذار کرد. قلاوند پیش از این به مدت ۱۰ سال مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان خوزستان بوده است.

۵ آذر ۱۳۹۴ ۱۴:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید