اخبار

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد مطرح کرد : وجود 700 تعاونی ثبت شده در بروجرد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد مطرح کرد :  وجود 700 تعاونی ثبت شده در بروجرد
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: 700 تعاونی به ثبت رسیده در این شهرستان وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان کامران فرشید با اشاره به فعالیت تعاونی این شهرستان اظهار کرد: نقش تعاونی‌ها در ایجاد اشتغال در این شهرستان سالانه 17 تا 18 درصد است.

وی عنوان کرد:از مجموع تعاونی‌های شهرستان بروجرد 220 تعاونی فعال، 400 تعاونی نیمه‌فعال و 45 تعاونی غیرفعال شناسایی شده‌اند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد افزود: رایزنی‎ها به منظور تعیین تکلیف تعاونی‌های نیمه‌فعال و غیرفعال این شهرستان در حال انجام است.

فرشید ادامه داد: تعاونی‌های فعال شهرستان بروجرد در حوزه مسکن، مصرف، اعتبار، فرش دستباف، صنایع‌دستی، کشاورزی و گرایش‎های متفاوت صنعتی، معدن و تولیدی-توزیعی، خدمات رایانه‌ای، مدارس غیرانتفاعی، آموزشی، سهام عدالت و توسعه عمران مشغول به فعالیت هستند.

وی به عضویت قریب به 250 هزار نفر در تعاونی‌های شهرستان بروجرد اشاره و تاکید کرد: تعاونی‌های مسکن و سهام عدالت بیشترین اعضاء را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد یادآور شد: نبود نقدینگی، وجود بدهی‌های بانکی و بالا بودن سود تسهیلات بانکی را می‌توان برخی چالش‌های پیش‌روی تعاونی‌های این شهرستان برشمرد.

فرشید با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی شرکت مردم در تعاونی‌ها، اظهار کرد: استفاده از پتانسیل‌های منطقه و تشکیل تعاونی‌هایی در راستای توسعه منطقه ضروری است.

وی با اشاره به معافیت تعاونی‌ها از مالیات بر درآمد، خاطرنشان کرد: تسهیلات جدیدی برای تعاونی‌های فعال در مناطق محروم در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد ادامه داد: با توجه به موقعیت اقلیمی منطقه تشکیل تعاونی‌های باغی در بخش کشاورزی و تعاونی‌های صنعتی با گرایش‌های مختلف نظیر تامین نیاز مواد اولیه و محصولات فروش، بسته‌بندی و بازاریابی امکان‌پذیر است.

فرشید تاکید کرد: با توجه به فعالیت تعاونی‌های مسکن، مصرف و تولیدی در شهرستان بروجرد سهم اقتصادی سالانه مجموع تعاونی‌های این شهرستان هفت تا هشت درصد است.

وی با اشاره به سهم تعاونی‌های شهرستان بروجرد از صادرات به سایر نقاط کشور و دیگر کشورها، تصریح کرد: در حال حاضر دو تعاونی این شهرستان در حوزه صادرات فعالیت دارند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد یادآور شد: ورود بی‌رویه کالاهای خارجی، رکود در فروش، عدم بازاریابی و بسته‌بندی لازم، عدم برند‌سازی توسط تعاونی‌ها، افزایش قیمت تمام شده محصولات و مالیات و بیمه بیشترین مشکلات منعکس شده تعاونی‌ها به این اداره است.

۸ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید