اخبار

ثبت ۱۰۹ تعاونی جدید در لرستان/ارتقا استان به رتبه پنجم کشور

ثبت ۱۰۹ تعاونی جدید در لرستان/ارتقا استان به رتبه پنجم کشور
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از ثبت ۱۰۹ تعاونی جدید در این استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اشاره به تشکیل ۱۰۹ تعاونی جدید در استان لرستان اظهار داشت: با توجه به اقدامات صورت گرفته در تشکیل تعاونی ها جایگاه لرستان به رتبه پنجم در کشور ارتقا یافته است.

وی با بیان اینکه تا پیش از این لرستان در حوزه تشکیل تعاونی ها جایگاه مطلوبی نداشت عنوان کرد: در این راستا با برنامه ریزی لازم هم اکنون استان لرستان به جایگاه پنجم کشور در این حوزه ارتقا یافته است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه طی هشت ماه نخست امسال ایجاد ۱۰۹ تعاونی در لرستان به ثبت رسیده است گفت: این تعاونی ها در بخش های مختلف خدمات، صنعت، کشاورزی، فرش دست بافت، عمران، مسکن و معدن بوده است.

آشتاب با بیان اینکه ۲۶.۶ درصد تعاونی های تشکیل شده در لرستان طی امسال در حوزه خدمات بوده است گفت: همچنین ۱۴.۷ درصد حوزه صنعت، ۸.۲ درصد حوزه فرش دست بافت، ۴۴ درصد حوزه کشاورزی و ما بقی نیز در سایر حوزه ها مانند عمران و مسکن بوده اند.

وی تعداد اعضای این تعاونی های جدید لرستان را ۹۴۱ نفر عنوان کرد و گفت: میزان سرمایه گذاری صورت گرفته برای تشکیل این تعاونی ها ۱۱ میلیارد ریال بوده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تعداد فرصتهای شغلی ایجاد شده با راه اندازی این تعاونی ها در استان را ۹۹۹ مورد عنوان کرد.

وی با اشاره به فرهنگ کار جمعی در استان لرستان بیان کرد: تشویق مردم برای حضور در صحنه برای تشکیل تعاونی ها باید مد نظر قرار گیرد تا بتوانیم در گسترش فرهنگ تعاون موفق عمل کنیم و مردم نیز بتوانند فرهنگ کار جمعی را باور کنند و در این صورت است که همچون مسائل دیگر مردم خود پای به میدان عمل می گذارند

۲۳ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید