اخبار

ثبت نام یک هزار 504 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در سامانه ایران کاروز

ثبت نام یک هزار 504 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در سامانه ایران کاروز
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت:با آغاز ثبت نام فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار استان در طرح کارورزی تاکنون یک هزار 504 نفر از دانش آموختگان واجد شرایط اطلاعات خود را وارد نمودند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اشاره به اهداف این طرح  اظهارداشت: افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت، تجربه و دانش موجود در بنگاههای اقتصادی، فراهم ساختن زمینه انتقال دانش از دانش آموخته به بنگاه اقتصادی، ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در وارتقاء اخلاق و صلاحیت حرفه ای دانش آموختگان از اهداف این طرح در کشور است.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: در طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، افراد شرکت‌کننده مشمول قانون کار نیستند اما یک کمک‌هزینه ماهیانه به مبلغ 400 هزار تومان دریافت می‌کنند که 50 درصد این مبلغ توسط دولت و 50 درصد دیگر توسط  واحد پذیرنده پرداخت می‌شود.

آشتاب با بیان اینکه با پیگیری های به عمل آمده در خصوص محدودیت سنی فارغ التحصیلان برای شرکت در طرح کارورزی از دو سال به سه سال افزایش یافته ، تصریح کرد: حداکثر سن مجاز برای ثبت نام کنندگان در این طرح پس از فارغ التحصیلی در دوره های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب 27، 30، 33 و 37 سال می باشد که برای مردان در صورت گذراندن دوره خدمت مقدس سربازی، این مدت به طول سن مجاوز افزوده می شود.
وی تصریح کرد: بنگاه های اقتصادی استان وهمچنین فارغ التحصیلان می توانند با مراجعه به سایت ایران کارورز irankarvarz.ir نیاز خود را برای پذیرش نیرو وجذب اعلام کنند تا براساس ظرفیتی که اعلام می شود پس از طی مراحل قانونی واحراز صلاحیت به واحد های پذیرنده معرفی شوند.
مدیر کل اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان در ادامه افزود : 87 واحد پذیرنده در این طرح ثبت نام وامادگی خود را برای جذب این نیروها اعلام کرده اند.
وی اظهار داشت : این طرح در واقع یک تجربه عملی  می باشد که به فارغ التحصیلان اجازه می دهد بهترین نتیجه گیری ها را درباره ارتباط احتمالی خود با یک زمینه شغلی، انجام دهند. از همه مهمتر اینکه کارورز می تواند به فارغ التحصیلان مهارتهای شغلی مهمی را همانند برقراری ارتباط، تعهد کاری، وقت شناسی، حل مسئله، کارگروهی، خودمدیریتی، برنامه ریزی و سازماندهی و آشنایی با فناوری را بیاموزد.

۲۵ آذر ۱۳۹۴ ۱۴:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید