اخبار

تشکیل تعداد 171 کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در سطح لرستان

تشکیل تعداد 171 کمیته حفاظت فنی و  بهداشت کار در سطح لرستان
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: درهشت ماهه سال‌جاری تعداد 171 کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در سطح لرستان تشکیل شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان ، علی آشتاب با اعلام این خبر اظهار داشت :  171 کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در سطح واحدهای کارگری استان تشکیل شده است .

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان  با تاکید بر اینکه باید نقاط مخاطره آمیز را با کمک بازرسان و کمیته‌ها کم کنیم تا هزینه‌ها برای کارفرمایان و کارگران کاهش یابد، خاطرنشان کرد: در سال گذشته 108 کمیته حفاظت فنی تشکیل شده و به فعالیت مشغول بود که این تعداد در سال 94 به 171 کمیته افزایش یافته است که نقش مهم و موثری در کاهش حوادث ناشی از کار دارد. 

آشتاب در ادامه افزود : تعداد بازرسی‌های صورت گرفته از سطح خانه‌های بهداشت کارگری در سال گذشته 179 مورد بوده که طی هشت ماهه سال 94 نظارت بر عملکرد کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار به 333 مورد رسیده است .

وی با اشاره به آموزشهای عمومی و تخصصی مرتبط با ایمنی و بهداشت کار  تصریح کرد : طی هشت ماهه سال 94 بالغ بر سه هزار و 800 نفر ساعت آموزش های ایمنی و بهداشت کار به کارگران و کارفرمایان ارائه شده است.

آشتاب  با بیان اینکه این کمیته ها در کارگاه های بالای 25 نفر تشکیل شده است، خاطر نشان کرد:کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار متشکل از نماینده کارفرما، مدیر فنی، نماینده کارگران و مسوول حفاظت فنی و مسئول بهداشت حرفه ای است.

۱۲ دی ۱۳۹۴ ۰۹:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید