اخبار

لرستان کمترین پرونده شکایت کارگری را در دیوان عدالت اداری دارد

لرستان کمترین پرونده شکایت کارگری را در دیوان عدالت اداری دارد
کمترین آمار ارسال پرونده های شکایت کارگری و کارفرمایی هیئت های حل اختلاف و تجدید نظر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کشور مربوط به لرستان می باشد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان حجه الاسلام و المسلمین  نبی الله کرمی ظهر پنجشنبه در کارگاه آموزشی بیمه بیکاری لرستان اظهار داشت : ۱۵ هزار پرونده کارگری و کارفرمایی در دیوان عدالت کشور بررسی شده است که از این تعداد 138 پرونده مربوط به استان لرستان می باشد  .

رییس هیات تخصصی تعاون کار و تامین اجتماعی عدالت کشور با بیان اینکه این پرونده ها به وسیله  یکصد قاضی در ۱۰ شعبه بدوی و پنج شعبه تجدید نظر باید رسیدگی شود تصریح کرد : هیات‌های حل اختلاف می‌توانند قبل از صدور حکم، طرفین را به صلح و سازش دعوت کنند و در عین حال قوانین و مقررات را نیز به آن‌ها گوشزد کنند.

وی دیوان عدالت اداری را به عنوان دادگاه عالی اداری در راس هیات‌های اداری از جمله شورای حل اختلاف عنوان کرد و گفت: وجود شوراهای حل اختلاف در راستای اشتغال و تولید است و رفع اختلاف در این بخش می‌تواند در فرایند تولید و اشتغال کشور تاثیرگذار باشد.

رییس کمیسیون تخصصی تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیوان عدالت اداری  درخصوص امکان احیای هیات‌های سازش گفت: قضاوت، وظیفهٔ قاضی است و کار هیات‌ها به نوعی شبه قضایی است.

وی تصریح کرد: هیات‌های حل اختلاف می‌توانند قبل از صدور حکم، طرفین را به صلح و سازش دعوت کنند و در عین حال قوانین و مقررات را نیز به آن‌ها گوشزد کنند.

وی همچنین امکان دایر کردن شعبه‌ای از کمیسیون مربوطه در استان‌ها را ناممکن دانست و گفت: دیوان عدالت اداری دارای شش کمیسیون است که در هر کمیسیون ۱۵ نفر عضو هستند و کار شعب دیوان تخصصی است و علاوه بر آن قضات شعب باید در هر هفته دو بار در جلسات ویژه دیوان حضور داشته باشند.

حجت الاسلام کرمی افزود: از سوی دیگر دیوان عدالت اداری در استان‌ها دارای دفاتری برای تقدیم و ثبت دادخواست‌ها است.

در پایان این نشست حجت الاسلام والمسلمین کرمی و مدیر کل حمایت از بیمه بیکار و مشاغل به سئولات حاضرین در خصوص قوانین و مقرات بیمه بیکار و دیوان عدالت ادارری پاسخ دادند .

کارگاه آموزشی یک روزه بیمه بیکاری با همت اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان با حضور رییس هیات  تخصصی تعاون کار وتامین اجتماعی ، مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکار ، مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی ، مدیر کل تامین اجتماعی و مدیر کل فنی و حرفه ای استان و کمیته های بررسی کننده بیمه بیکار و مراجع تشخیص و حل اختلاف پنج شنبه در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد .  

۱۹ دی ۱۳۹۴ ۰۹:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید