اخبار

آشتاب خبر داد : افزایش کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار در سطح واحدهای کارگری لرستان

آشتاب خبر داد : افزایش کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار در سطح واحدهای کارگری لرستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از افزایش تعداد کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار در سطح واحدهای کارگری استان در سال 94 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور کاهش حوادث کار، در سال 94 تعداد کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار در سطح واحدهای کارگری استان افزایش یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تعداد کل کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار را در سطح استان را در سال جاری 171 مورد اعلام کرد و افزود: در سال گذشته این تعداد کمیته‌ها در سطح واحدهای کارگری استان 108 مورد بوده است.

وی ادامه داد: افزایش کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار عامل موثر و مهمی در کاهش حوادث ناشی از کار هستند.

این مسئول نتیجه افزایش این کمیته‌ها را در سال جاری کاهش 40 درصدی حوادث ناشی از کار در استان دانست و گفت: 273 حادثه ناشی از کار در 9 ماهه اول سال گذشته در استان لرستان رخ داده است که این تعداد حادثه در زمان مشابه امسال به 162 حادثه کاهش یافته است.

آشتاب با بیان اینکه باید نقاط مخاطره‌آمیز با کمک بازرسان و کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار کم شود، اضافه کرد: این اقدامات و بررسی‌ها علاوه بر افزایش سطح سلامت افراد باعث کاهش هزینه‌های کارفرمایان و کارگران نیز می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در خصوص اعضای این کمیته‌ها مطرح کرد: نماینده کارفرما، مسئول حفاظت فنی و مسئول بهداشت حرفه‌ای، مدیر فنی و همچنین نماینده کارگران اعضای کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار هستند.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از تعداد بازرسی‌های کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار در هشت ماهه امسال پرداخت و اعلام کرد: 333 مورد نظارت بر عملکرد توسط این کمیته‌ها صورت گرفته است که در سال گذشته این تعداد بازرسی‌ها تنها 179 مورد بوده است.

این مسئول در پایان به برگزاری کارگاه‌های آموزش‌های عمومی و تخصصی مرتبط با ایمنی و بهداشت کار در کارگاه‌های بالای 25 نفر استان اشاره کرد و افزود: بالغ بر 3 هزار و 800 نفر ساعت در طی هشت ماهه سال 94 به کارفرمایان و کارگران آموزش‌های ایمنی و بهداشت کار ارائه شده است.

۲۰ دی ۱۳۹۴ ۱۳:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید