اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان: مالیات بر ارزش‌افزوده صنعت سنگ لرستان را به تعطیلی کشاند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان: مالیات بر ارزش‌افزوده صنعت سنگ لرستان را به تعطیلی کشاند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: مشکلات مالیات بر ارزش‌افزوده تا جایی پیش رفت که صنعت سنگ لرستان را به مرز ۱۰۰ درصد تعطیلی رساند که باید در این زمینه پیگیری انجام شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب ظهر امروز در کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاران استان لرستان که در سالن جلسات اتاق بازرگانی خرم‌آباد، برگزار شد، بابیان اینکه بحث مشوق‌های سرمایه‌گذاری در حوزه امور مالیاتی باید بزرگ‌نمایی شود، اظهار داشت: در این زمینه باید اطلاع‌رسانی جامع و کاملی انجام شود و اداره امور مالیاتی استان تنها به دنبال وصل مطالبات نباشد.

وی افزود: امسال صنعت سنگ کشور و به‌ تبع این صنعت در استان لرستان دچار مشکل شد که در این راستا حدود 12 هزار نفر در این حوزه شاغل بودند که به خاطر بحث مالیات بر ارزش‌افزوده دچار مشکل شدند بنابراین کمیته‌ها و کمیسیون‌های تخصصی که در این راستا تشکیل می‌شوند باید واقعاً کار کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: اگر به دنبال رونق اقتصادی استان لرستان هستیم باید به‌ عنوان یک برنامه و پیشنهاد به مرکز اطلاع‌رسانی شود تا حداقل در این موضوعی نسبت به استان‌های مشابه فرقی برای استان لرستان قائل شوند بنابراین ضمن انجام تکالیف قانونی در کنار آن باید پیگیری کنیم و آسیب‌شناسی در این حوزه انجام شود.

وی بیان کرد: باید از طریق مراجع قانونی و مجلس پیگیری‌هایی انجام و مطرح شود که این 9 درصد ارزش ارزش‌افزوده چه آسیبی به  حوزه صنعت سنگ کشور و به‌ ویژه صنعت سنگ استان لرستان وارد کرده است.

آشتاب تصریح کرد: واحدهای حوزه سنگ به خاطر مشکلات بر مالیات بر ارزش‌افزوده تا جایی پیش رفت که این واحدها به مرز تعطیلی 100 درصدی رسیدند بنابراین باید پیگیری راجع به این موضوع داشته باشیم.

وی ضمن تأکید بر وحدت رویه نحوه صدور اظهارنامه‌های مالیاتی، گفت: بسیاری از فعالان اقتصادی که مراجعه‌کننده دفاتر حساب و اطلاعات کافی ندارند و از طرفی در بحث اظهارنامه‌ها و بیان میزان درآمد اشرف کافی ندارند بنابراین لازم است دوره‌های آموزشی برای فعالان اقتصادی برگزار شود تا نحوه تکمیل اظهارنامه و پرسش‌نامه‌ها را فراگیرند زیرا گاهی اوقات با عدم تکمیل صحیح این اظهارنامه‌ها دیگر راهی برای کاهش مالیات محاسبه‌شده باقی نمی‌ماند.

۲۳ دی ۱۳۹۴ ۱۴:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید