اخبار

سالاروند عنوان کرد :تحقق 80 درصدی تعهد اشتغال در دستگاههای اجرای شهرستان دورود

سالاروند عنوان کرد :تحقق 80 درصدی تعهد اشتغال در دستگاههای اجرای شهرستان دورود
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دورود از ثبت 1500 نفر اشتغالزایی در سامانه رصد در دورود طی سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان ذبیح‌الله سالاروند چهارشنبه شب در جلسه کار گروه اشتغال شهرستان دورود که در محل سالن اجتماعات فرمانداری دورود برگزار شد، با اشاره به طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان آموزش عالی اظهار کرد: دولت بر کارورزی و کسب تجربه عملی فارغ‌التحصیلان بیکار تأکید دارد.

وی در خصوص چگونگی جذب نیرو در این بخش اضافه کرد: کارگاه‌هایی که نیازمند نیرو هستند، باید به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان مراجعه کرده و اعلام نیاز کنند تا درخواست آن‌ها در سامانه رصد ثبت و از این طریق رسیدگی شود.

سالاروند با اشاره به چگونگی معرفی این نیروها بیان داشت: ما از طریق اداره کار و کاریابی نیروهای مدنظر و متخصص در این جهت را به این کارگاه‌ها و مراکز جهت کارورزی معرفی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه دولت دستمزدی برای این کارورزان در نظر گرفته است، گفت: نیمی از دستمزد این کارورزان را دولت و مابقی آن را کارفرما متقبل می‌شود و در حال حاضر حقوق هر کارورز ماهانه 400 هزار تومان مشخص‌شده است.

رئیس اداره کار و تعاون و رفاه تصریح کرد: ساعات کاری این کارورزان 4 الی 5 ساعت در روز است که برحسب نیاز این مراکز قابل‌ تغییر است.

وی در مورد خصوص چگونگی پایان کار این کارورزان بیان کرد: کارفرما با توجه به چگونگی و کیفیت کار این کارورزان می‌تواند نسبت به جذب و یا قطع همکاری با آن‌ها پس از تکمیل دوره کارورزی اقدام کند.

سالاروند در ادامه با اشاره به اشتغالزایی‌های به ثبت رسیده در سامانه رصد خاطرنشان کرد: تعهد شهرستان دورود بر اساس سند اشتغال استان ایجاد یک هزار و 818 فرصت شغلی بوده است که تاکنون برای حدود یک هزار و 500 نفر ایجاد اشتغال صورت گرفته و این تعداد در سامانه رصد به ثبت رسیده است.

وی افزود: تاکنون در حدود 80 درصد تعهدات را در بحث اشتغالزایی در شهرستان دورود صورت گرفته است که امیدواریم بتوانیم با انجام تعهدات ادارات شهرستان این مهم تحقق کامل یابد.

۲۴ دی ۱۳۹۴ ۰۸:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید