اخبار

آشتاب : یکی از مولفه های مهم در اجرای اقتصاد مقاومتی و اجرای آن توسعه تعاون است .

آشتاب : یکی از مولفه های مهم در اجرای اقتصاد مقاومتی و اجرای آن توسعه تعاون است .
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت : توسعه فرهنگ کار گروهی و تشکیل تعاونی ها یکی از مهمترین مولفه های اجرا و اقدام اقتصاد مقاومتی در کشور است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب صبح امروز در جلسه هم اندیشی کارکنان اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان خرم آباد با تاکید بر اینکه تعاونی ها به عنوان یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی و زمینه ساز ایجاد فرهنگ کار گروهی می باشند گفت : تعاون در دو بخش اقتصادی و اجتماعی به عنوان یک بخش مردمی با استفاده از توان و ظرفیت جمعی می تواند در توسعه اقتصادی کشور و استان نقش مهمی را ایفا نماید .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه توسعه فرهنگ تعاون و تشکیل تعاونی های جدید یکی از مهمترین برنامه های سال 95 این اداره کل می باشد  اظهار داشت :در سال 94 تعداد 143 شرکت تعاونی با زمینه ایجاد یک هزار و 250 نفر فرصت شغلی و سرمایه ای به مبلغ بیش از 11 میلیارد ریال در لرستان تشکیل شده است .

آشتاب به تعداد اعضای این تعاونی ها اشاره کرد و یادآور شد : این تعداد تعاونی های تشکیل شده در لرستان دارای یک هزار و 366 نفر عضو بوده که تعداد 932 نفر مرد و 432 نفر زن می باشند و بیشترین تعاونی ها تشکیل شده در استان مربوطه به شهرستان الیگودرز به تعداد 32 شرکت بوده است .

وی بیشترین بخش تعاونی های ثبت شده  را در بخش کشاورزی عنوان کرد و خاطر نشان ساخت :بیشترین تعداد تعاونی های تشکیل شده 65 شرکت تعاونی در بخش کشاورزی با 749 فرصت شغلی می باشد و در بخش خدمات 43 شرکت با فرصت شغلی 403 نفر و در اخر بخش صنعت با 34 شرکت و 368 فرصت شغلی در سال 94 تشکیل شده است .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان در ادامه اظهار داشت : در بحث تشکیل تعاونی ها از بین 31 استان کشور لرستان در حوزه تشکیل شرکتهای تعاونی رتبه پنجم کشور را دارا می باشد که امیدواریم این رتبه در سال جدید و توجه و اقدام در خصوص اقتصاد مقاومتی به سه رتبه اول کشور ارتقا کند .

وی با بیان اینکه برای ایجاد و توسعه فرهنگ تعاونی بایستی آموزشهای لازم را ارائه نمود عنوان کرد : طی سال 94 این اداره کل 21 هزار و 797 نفر ساعت دوره های آموزش عمومی و تخصصی برای اعضا هیأت مدیره ، بازرسان و کارکنان شرکتهای تعاونی برگزار کرده است .


۱۷ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید