اخبار

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد عنوان کرد:فراهم بودن بستر تاسیس تعاونی‎های جدید در حوزه کشاورزی و دامداری در بروجرد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد عنوان کرد:فراهم بودن بستر تاسیس تعاونی‎های جدید در حوزه کشاورزی و دامداری در بروجرد
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: بستر لازم به منظور تاسیس تعاونی‎های جدید در حوزه کشاورزی و دامداری در این شهرستان وجود دارد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان کامران فرشید امروز در جمع خبرنگاران شهرستان بروجرد اظهار کرد: تشکیل تعاونی دام‎های خانگی در این شهرستان نیازمند همکاری نهادها و دستگاه‎هایی نظیر اداره جهاد کشاورزی، سازمان فنی و حرفه‎ای و بانک کشاورزی است.

وی عنوان کرد: تشکیل تعاونی دام‌های خانگی در شهرستان بروجرد تشکیل تعاونی‌های متعدد دیگر نظیر تعاونی‌های بازاریابی و فروش دام‌ها را به دنبال دارد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد افزود: این اداره در سال مزین به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» ایجاد اشتغال در حوزه‌های مختلف را در دستور کار خود قرار داده است.

فرشید با اشاره به وجود سه مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران و برادران در شهرستان بروجرد ادامه داد: با توجه به ظرفیت مطلوب وجود مراکز فنی و حرفه‌ای در این شهرستان همکاری این مراکز در ارائه آموزش‌های لازم به منظور ایجاد اشتغال پایدار در این شهرستان ضروری است.

وی به پیشنهاد اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد به سازمان فنی و حرفه‎ای این شهرستان مبنی بر برگزاری دوره‎های مربیگری گیاهان دارویی و گلخانه‎ای اشاره و خاطرنشان کرد: هدف از بیان این پیشنهاد برگزاری دوره‎های آموزشی در این زمینه در روستاها و ایجاد اشتغال پایدار در میان روستائیان است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد تصریح کرد: با توجه به وجود انواع مختلف گیاهان دارویی امکان تشکیل تعاونی‌های تولید گیاهان دارویی و عرقیات در این شهرستان وجود دارد.

فرشید عنوان کرد: بر این اساس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد در راستای تحقق این مهم از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

وی با اشاره به لزوم همکاری سازمان فنی و حرفه‎ای بروجرد با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان به منظور ایجاد اشغال پایدار تاکید کرد: با توجه به تاسیس چند تعاونی کشاورزی در این شهرستان در سال‎های گذشته انسجام بیشتر در این زمینه نیازمند همکاری این سازمان و ارائه آموزش‎های لازم است.

این مسئول بر لزوم همکاری بانک‎های عامل در شهرستان بروجرد به منظور اعطاء تسهیلات به متقاضیان تشکیل تعاونی در این شهرستان تاکید و تصریح کرد: بانک کشاورزی به عنوان حامی بخش کشاورزی ملزم به همکاری با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان در اعطاء تسهیلات تشکیل تعاونی‎های کشاورزی و دامداری به متقاضیان است.

۱۷ فروردین ۱۳۹۵ ۰۷:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید