اخبار

فعالیت 16 مؤسسه کاریابی غیر دولتی در لرستان / اشتغال بیش از 1900 نفر از طریق مراکز کاریابی

فعالیت 16 مؤسسه کاریابی غیر دولتی در لرستان / اشتغال بیش از 1900 نفر از طریق مراکز کاریابی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: ۹ هزار و ۳۶۰ نفر سال گذشته در مراکز کاریابی لرستان ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۹۶۱ نفر به‌کار گمارده شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اشاره به نقش کاریابی ها در افزایش کارآیی بازار کار و گسترش فرصت های شغلی اظهار داشت : در حال حاضر در این استان  16 موسسه مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی دارای مجوز و مشغول فعالیت هستند که در سال 94 توسط این کاریابی ها تعداد نه هزار 360نفر از افراد جویای کار ثبت نام کرده اندکه از این تعداد پنج  هزار و 961نفر مرد و سه هزار و 399 نفر زن می باشند .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان در ادامه افزود: سال گذشته  یک هزار و 961 نفر از طریق مراکز کاریابی در بخش‌ها صنعت، کشاورزی، خدمات، دولتی، تعاونی و بخش خصوصی به‌کارگیری شدند .

وی با بیان اینکه تقریباً 67 درصد جویندگان کار استان در سال 94 بدون مهارت بوده است گفت: 783 نفر برای کسب مهارت به مراکز فنی و حرفه‌ای استان لرستان معرفی شد.

آشتاب در رابطه با بیشترین گروه سنی جویندگان کار در استان تصریح کرد: بیشترین جویندگان کار در رده سنی 25 تا 34 سال قرارگرفته‌اند که 50 درصد جمعیت جویندگان کار را تشکیل می‌دهند

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان با بیان اینکه کاریابی ها زمینه برقراری ارتباط هوشمندانه منابع انسانی با فرصت های شغلی برای کارجویان استان را مهیا می کنند افزود : هدف از تأسیس مؤسسات مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی ارائه راهنمایی و مشاوره شغلی به جویندگان کار و کارفرمایان، شناسایی فرصت های شغلی ، تأمین نیرو برای کارفرمایان و معرفی کارجویان آماده به کار در فرصت های شغلی است .

۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید