اخبار

آشتاب خبر داد :بیش از دو هزار کارگر لرستانی در مشاغل سخت و زیان آور باز نشسته شدند.

آشتاب خبر داد :بیش از دو هزار کارگر لرستانی در مشاغل سخت و زیان آور باز نشسته شدند.
مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان از بازنشستگی دو هزار و432 مورد در خواست بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت وزیان آور درسال 94 استان خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اعلان این خبر اظهار داشت : کمیته تعیین و تطبیق مشاغل سخت و زیان آور استان در سال 94 طی جلسات متعدد به سه  هزار و  75درخواست متقاضی مشاغل سخت و زیان آور رسیدگی کرده که از این تعداد دو هزار و 432 درخواست مورد تایید قرار گرفت.

 وی اظهار داشت : این تعداد درخواست با تشکیل 72جلسه  کمیته بدوی و 15 جلسه کمیته تجدید نظر در سال 94 مورد بررسی قرار گرفته است.

 مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان  در ادامه تصریح کرد : در مورد بررسی و تشخیص مشاغل سخت و زیان آور و استانداردسازی محیط کار طبق ماده 76 ، کلیه کارگرانی که دارای 20 سال سابقه متوالی یا 25 سال سابقه متناوب در مشاغل سخت و زیان آور باشند می توانند تقاضای بازنشستگی خود را تا قبل به این اداره کل ارائه دهند .

آشتاب همچنین  با اشاره به بازرسی های منظم از واحدهای اقتصادی و تاکید بازرسان کار این اداره کل بر رعایت نکات ایمنی و بهداشت  کار تاکید کرد :کارفرمایان کارگاه‌هایی که کار در آنها سخت و زیان‌آور شناخته می‌شود مکلفند  نسبت به ایمن‌سازی عوامل و شرایط محیط کار مطابق حد مجاز و استانداردهای مشخص‌شده در قانون کار و آیین‌نامه‌های مربوط (مصوب شورای‌عالی حفاظت فنی) و دیگر قوانین موضوعه در این زمینه اقدام کنند.                       

۳۱ فروردین ۱۳۹۵ ۱۴:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید