اخبار

دل نوشته وزیر کار برای شهید زنده لرستانی؛ انوار خدا در خانه "نور خدا"‌

دل نوشته وزیر کار برای شهید زنده لرستانی؛ انوار خدا در خانه "نور خدا"‌
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه سفرش به لرستان به دیدار سید نور خدا جانباز صددرصدی رفت که ۸ سال است که در کما به سر می‌برد.
در دیار لرستان خانه‌ای است که نورِ خدا در آن پیچیده و نفس‌های شهید زنده‌ای هرلحظه و هر زمان به دلدادگانش جان دوباره‌ای می‌بخشد.

سید نور خدا موسوی جانباز صددرصد لرستانی، همان جانبازی که رد گلوله گروهک ملعون ریگی را می‌توان روی پیشانی‌اش گرفت، اکنون 8 سال است نفس‌هایش دلگرمی خانه‌اش شده و سال‌هاست که عاشقانی از دور و نزدیک برای دیدارش لحظه‌شماری می‌کنند.

اما دیدار مسئولان ارشد این مرزبوم با شهید زنده لرستانی حکایت دیگری دارد، تا آنجا که دیدار سید نور خدا جزو برنامه‌های جدای‌ناپذیر مسئولان لشکری و کشوری به استان لرستان شده است؛ دیداری که در آن هرکسی به‌نوبه‌ای خود با شهید زنده‌ این دیار مشق دلدادگی می‌کند.

چند روز پیش بود که علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی سفر دو روزه خود به استان لرستان به دیدار خانواده نخستین شهید مدافع حرم رضا رستمی مقدم و شهید زنده لرستان سید نور خدا موسوی رفت و در دیدار با شهید زنده لرستان بود که قلم‌به‌دست گرفت تا از زیبایی‌های یک‌خانه بنویسد، خانه‌ای که در آن نور خدا پیچیده است.

روایت وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از این دیدار که در وصف شهید زنده لرستان به یادگار نوشته شده است را در ادامه می‌خوانید

انوار خدا در یک‌خانه، یک‌خانه و چند زیبایی

یک زیبایی، نور خدای ساکت و خوش بر روی یک‌تخت، ظاهری بیهوش اما مطمئنم ناظری دلسوز و آگاه به خانه و جامعه‌اش است.

او در راه امنیت جامعه و زندگی بهتر برای دیگران، شیرین‌ترین موهبت الهی همانا جان خود را در طبق اخلاص گذاشت.

زیبایی دیگر همسر این مرد بود. گویی بیش از گذشته با عشق و علاقه در خدمت همسرش بود او با زخم‌های زیاد بر روح خود از زمانه، اجازه نداد که همسرش زخم تن بگیرد.

زیبایی دیگر زهرا سادات و دل نوشته‌های او بود و پسر نازنینش که با جسم پدرحال می‌کرد و باوجود کودکی، رفتاری بزرگ منشانه داشت. من با حضورم در این خانه جان تازه‌ای گرفتم.

سید نور خدا موسوی یکی از جانبازان سرافراز نظام مقدس اسلامی است که در درگیری با گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی از ناحیه سر مجروح شد و اکنون هشت سال است که با 100 درصد جانبازی در کما به سر می‌برد.

d1
va1 vaz09

۴ اَمرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید