اخبار

بازدید دکتر منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از واحدهای تولیدی تعاونی شهرستان دلفان

بازدید دکتر منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از واحدهای تولیدی تعاونی شهرستان دلفان
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و هیات همراه ضمن بازدید از چند واحد تولیدی و تعاونی شهرستان دلفان وضعیت اشتغال و ظرفیت های موجود در این شهرستان را مورد ارزیابی قرار دادند.

دکتر منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی عصر روز سه شنبه ۱۲ مرداد ماه به همراه رستمیان نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی و طولابی فرماندار دلفان از  چهار واحد تولیدی روستایی پرورش قارچ، پرورش عسل، کارگاه قالی بافی و کارگاه خیاطی(تولید پوشاک زنانه) در روستاهای سنجابی و کفراج به عنوان بخشی از فعالیت های تولیدی و اشتغال زای شهرستان دلفان بازدید کردند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان در حاشیه این بازدید، سابقه پرورش عسل را در این شهرستان سابقه ای ۴۰ ساله اعلام کرد و گفت: در شهرستان دلفان حدود ۴۰ هزار کندوی پرورش زنبور عسل وجود دارد که از این تعداد ۹۰ درصد آن ها در روستای کفراج واقع گردیده اند.
فرشاد بابایی افزود: به طور متوسط در روستای کفراج شهرستان دلفان حدود ۱۲۰۰ نفر به کار پرورش عسل اشتغال به کار دارند، که سالانه ۳۰۰ تن عسل مرغوب طبیعی را تولید و روانه بازار می کنند.
وی در ادامه تصریح کرد: کارگاه تولیدی پرورش قارچ دکمه ای شهرستان دلفان نیز با ظرفیتی حدود ۲۰ تن در سال زمینه اشتغال ۲۰ نفر به صورت مستقیم و ۴۰ نفر را به صورت غیر مستقیم فراهم نموده است.
مدیر جهاد کشاورزی دلفان خاطر نشان کرد: واحد تولیدی پرورش قارچ دکمه ای روستای کفراج در سال ۹۱ به بهره برداری رسید ولی متاسفانه این واحد تولیدی کارگاهی‌ تا سال ۹۴ به صورت راکد مانده بود تا اینکه در سال ۹۵ پنجاه درصد آن مجددا شروع به فعاليت و تولید نموده است.
لازم به ذکر است، دکتر منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از بازدید از این واحدهای تولیدی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان های سلسله و دلفان شرکت کردند.

بازدید 2

۱۲ اَمرداد ۱۳۹۵ ۲۲:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید