اخبار

معاون وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی :اشتغال ایجاد شده با پرداخت وام و تسهیلات پایدار نخواهد بود

معاون وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی  :اشتغال ایجاد شده با پرداخت وام و تسهیلات پایدار نخواهد بود
معاون توسعه و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد اشتغال با توسل به پرداخت وام و تسهیلات نگاه سنتی به شغل آفرینی بوده که انجام این مهم به ایجاد اشتغال پایدار کمکی نخواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان عیسی منصوری روز چهارشنبه در کارگروه اشتغال استان لرستان گفت: این نگرش باید تغییر کند که تغییر آن نیازمند مداخله فعالانه دولت و همکاری بین بخشی در استان ها با بخش خصوصی است.
وی با بیان اینکه مداخله به معنای دخالت دولت در امور نیست بلکه نوع متفاوتی از مواجهه دولت با مساله اقتصادی و برخورد با آن است ،ادامه داد: از پرداخت تسهیلات نمی توان به عنوان ملاکی برای اشتغالزایی نام برد زیرا این کار در گذشته به مراتب انجام شده و اکنون وضعیت طرح های آن مشخص است.
وی تقویت بنگاه های اقتصادی کوچک فعلی را برای توسعه فعالیت ، تولید ، درآمدزایی و اشتغال از جمله برنامه های وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برای ایجاد اشتغال عنوان کرد.
معاون توسعه و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآورشد:علت مهاجرت نیروی کارآزموده و تحصیل کرده ، شکل نگرفتن بخش صنعت در استان ها و سایر شهرهای بزرگ است که باید برای جلوگیری از این معضل اشتغال هایی با توجه به ظرفیت های منطقه تعریف شود.
منصوری اظهارکرد: فراهم شدن اشتغال و رونق اقتصادی از طریق صنعت بزرگ در کوتاه مدت راه حل خوبی برای حل مشکل اشتغال منطقه نبوده و باید در مناطق روستایی صنایع تبدیلی و مکمل را با توجه به مزیت های این مناطق ایجاد کرد.
وی افزود: برای برنامه ریزی در حوزه اشتغال هرمنطقه باید اطلاعات میدانی به دست آورد و براساس آنها برنامه ای با توجه به وجود زیرساخت ها وظرفیت های منطقه اجرا کرد که این مهم باید با ایجاد کمیته های استانی و شهرستانی اقدام شود.
معاون توسعه و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بخش کشاورزی یک بخش اشتغال زای ناقص بوده و برای تکمیل آن باید صنایع تبدلی و مکمل ایجاد شود.

منصوری خاطر نشان کرد: در کشور متاسفانه دغدغه هماهنگ توسعه ای وجود ندارد به نحوی که رقابت پذیری و از مسیر برداشتن رقبای اقتصادی به ویژه در واحدهای کوچک تولیدی، به معضلی بزرگ مبدل گردیده و این امر برای کشور و تثبیت اقتصاد پایدار مضر و ناپسند است.

منصوری همچنین با تقدیر از تلاش ها و پیگیری های دلسوزانه مهندس آشتاب مدیرکل و مهندس سالاری معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان، بیان داشت: جناب آقای آشتاب و سالاری حقیقتا از بهترین مدیران حوزه خدمت رسانی در دولت تدبیر و امید هستند.
وی در  پایان با بیان اینکه محور کار بایستی کارهای برنامه محور باشد، خاطر نشان کرد: تمام تلاش ها باید به نحوی سازماندهی شوند تا هیچ کاری را بدون برنامه و کار کارشناسی شده و دادن قول های غیر قابل تحقق عملی نکنیم.

معاون توسعه و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بررسی وضعیت اشتغال در شهرستان های سلسله و دلفان به این استان سفر کرده است.

من3

۱۳ اَمرداد ۱۳۹۵ ۲۰:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید