اخبار

اجرای طرح تکاپو زمینه اشتغال 12 هزار بیکار لرستانی را فراهم می کند

اجرای طرح تکاپو زمینه اشتغال 12 هزار بیکار لرستانی را فراهم می کند
مدیر ملی طرح تکاپو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد:با اجرا شدن طرح تکاپو در لرستان زمینه اشتغال 12 هزار نفر دراین استان فراهم می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان رضا تازیکی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال استان لرستان گفت: این میزان اشتغال که معادل 25 درصد بیکاران استان را شامل می شود همکاری وهماهنگی سایر دستگاه های شهرستانی با کمیته ها اجرایی این طرح را می طلبد.
وی بیان کرد:این طرح بر اساس ایجاد کسب و کار و اشتغال پایدار برمبنای ظرفیت استان ها تعریف شده است.
مدیر ملی طرح تکاپو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: براساس این طرح و انجام مطالعات میدانی مشخص شده که چه کسب و کاری در استان ها جوابگو بوده تا موانع آن را به موقع شناسایی و رفع کنیم.
تازیکی با اشاره به اینکه طرح تکاپو بین دستگاهی بوده و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی هماهنگ کننده است ادامه داد: برای اجرای این طرح ظرفیت های و مزیت های هراستان شناسایی شده و بر تلاش برای بالا بردن کمیت و کیفیت است.
وی اضافه کرد: این طرح از سال گذشته در چند استان اجرا شده و امسال نیز در 22 استان کشور اجرایی می شود و چارچوب اجرای آن براساس کسب و کار موجود منطبق با ظرفیت استان ها است.
مدیر ملی طرح تکاپو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: ایجاد بنگاههای زودبازده اقتصادی بخشی از فرصت برای اشتغالزایی بوده که با وجود هزینه های زیاد، لزوما این بنگاهها منجر به ایجاد اشتغال لازم نمی شود.
تازیکی یادآور شد: در طرح تکاپو توسعه بنگاههای اقتصادی موجود با بررسی و رفع مشکلات مورد توجه قرار می گیرد و اشتغالزایی مبتنی بر توجه به ظرفیت های هر منطقه است.
وی بیان کرد: در اجرای این طرح با توجه به ظرفیت های استان رسته هایی مشخص می شود که در آنها کارگزار توسعه استان انتخاب شده وکمیته های اجرایی کردن این طرح نیز مشخص می شوند.
مدیر ملی طرح تکاپو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در این طرح از متخصصین نخبگان دعوت شده تا رسته های پیشنهادی خود را برای سایر مناطق کشور اعلام ودر اجرایی کردن کیفی آنها فعالیت نمایند.
۱۳ اَمرداد ۱۳۹۵ ۲۰:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید