اخبار

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی لرستان: ۹۶ درصد پروژه‌های عمرانی مصوب سفر دولت به لرستان اجرایی شد

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی لرستان: ۹۶ درصد پروژه‌های عمرانی مصوب سفر دولت به لرستان اجرایی شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۹۶ درصد پروژه‌های عمرانی مصوب سفر دولت به استان لرستان اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب صبح امروز در جمع خبرنگاران در رابطه با خروجی تدوین سند اشتغال در لرستان اظهار داشت: با پیگیرهای دبیرخانه کارگروه اشتغال و همکاری بانک‌ها تاکنون هزار و 100 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت‌شده است.

وی در رابطه با چگونگی نظارت بر تسهیلات پرداختی در استان افزود: کمیته‌های نظارتی در کارگروه اشتغال تشکیل و بالغ‌بر 126 مورد نظارت بر پرداخت تسهیلات انجام گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بابیان اینکه بانک‌ها خصوصی نقش حداقلی در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی دارند، عنوان کرد: از 960 میلیارد تومان سهم پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی بانک‌های خصوصی از ابتدای امسال تاکنون کمتر از 70 میلیارد تومان توسط این بانک‌ها پرداخت شده است.

وی بابیان اینکه سند اشتغال لرستان به‌صورت برنامه محوری و پروژه محوری دنبال می‌شود، بیان کرد: در بحث نرخ بیکاری لرستان بر اساس اعلام مرکز استان لرستان تا پایان سال 94 رتبه پنجم کشور را داشته است اما با اقداماتی که در سطح استان انجام‌شده نرخ بیکاری یک پله ارتفاع  پیداکرده و به رتبه ششم رسیده است.

آشتاب در رابطه با اجرایی شدن مصوبات سفر دولت به استان لرستان نیز گفت: بر اساس اعلام وزارتخانه پروژه‌ای عمرانی مصوب دولت در لرستان 96 درصد اجرایی شده که استان لرستان رتبه اول کشوری را در اجرای این پروژه ها به دست آورده است.

وی با اشاره به اجرای طرح تکاپو  در استان (توسعه کسب‌وکارهای کوچک) اظهار داشت: کار مطالعاتی این طرح در قالب 38 توسط کارگزار  انجام‌ شده است و به‌ زودی اجرایی می‌شود.

۸ آبان ۱۳۹۵ ۱۳:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید