اخبار

تشکیل 95تعاونی جدید اقتصادی در لرستان/تعاونی های برتر استان تجلیل می شوند

تشکیل 95تعاونی جدید اقتصادی در لرستان/تعاونی های برتر استان تجلیل می شوند
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تشکیل 95تعاونی جدید اقتصادی طی سال 97 در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب صبح امروز در جلسه هماهنگی چهاردمین جشنواره تعاونی های برتر ، یکی از عوامل بسیار موثر در توسعه و شکوفایی اقتصاد کشور را وجود روحیه جمعی و فضای همکاری اجتماعی عنوان کرد و اظهار داشت :  فعالیت‌های اقتصادی با تعاون، همکاری و استفاده خرد جمعی از دوام و بقای بیشتری برخوردارند و می‌توانند در ایجاد فرصت‌های شغلی بادوام و اثرگذار باشند .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان در ادامه افزود : در این راستا در سال 97 تعداد 95 تعاونی با 992 نفر عضو و سرمایه گذاری بیش از 4 میلیارد ریال و اشتغال 792 نفر در لرستان تشکیل و در حال فعالیت می باشند .

وی به توانمند سازی بخش تعاون با آموزشهای تخصصی و عمومی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت : معاونت تعاون در سه بخش ترویج، آموزش و تشکیل تعاونی‌ها فعالیت دارد که در این ارتباط در سال 97 با برگزاری دوره های آموزشی66 هزار و 857 نفر ساعت ویژه مدیران و اعضای تعاونی‌ها برگزار و آموزش‌های عمومی و تخصصی با هدف افزایش سطح آگاهی و دانش مدیران و اعضای تعاونی‌ها، ارائه شده است.

آشتاب در ادامه به برگزاری چهاردمین جشنواره تعاونی خای برتر استان اشاره کرد و گفت : با شروع ثبت نام تعاونگران در این جشنواره تاکنون تعداد 435 نفر در سامانه ثبت نام نموده اند که بیشترین آمار ثبت نام شدگان در شهرستانهای بروجرد  و الیگودرز بوده است .

وی، فراهم نمودن زمینه ‌های گسترش و ارتقای روحیه تعاونی و نمونه ‌پروری در بخش‌های مختلف اقتصادی را از اهداف این جشنواره عنوان کرده و تاکید کرد : تمامی شرکت ها و اتحادیه های تعاونی در گرایش های مختلف کشاورزی، صنعتی، معدنی، عمرانی، تامین نیاز تولید کنندگان، مصرف کنندگان و صنوف خدماتی، اعتباری، دهیاری ها، زنان، حمل و نقل، فرش دستباف، مسکن، دانش بنیان، سهامی عام، بنیاد تعاون و کارآفرینی می توانند در این جشنواره از طریق سایت http://taavonibartar.mcls.gov.ir/ ثبت نام کنند.

آشتاب خاطر نشان ساخت: جشنواره تعاونی های برتر همه ساله و همزمان با هفته تعاون در شهریور ماه با هدف تجلیل از تعاونگران برتر برگزار می شود

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید