اخبار

حسینی مطرح کرد :توجه به کارگاه‌ها و صنایع کوچک تعاونی در کشور

حسینی مطرح کرد  :توجه به کارگاه‌ها و صنایع کوچک تعاونی در کشور
مشاور معاون وزیر در امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توجه به کارگاه ها و تعاونی های کوچک را یکی از عوامل توسعه و پیشرفت اقتصاد کشور به واسطه انعطاف پذیری این واحدهای کوچک عنوان کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان سید محمد حسینی صبح امروز در نشست تخصصی بخش تعاون که در سالن جلسات این اداره کل برگزار شدبر لزوم توجه به کارگاه‌ها و صنایع کوچک تعاونی  تاکید کرد و افزود: وقت آن رسیده که مسئولان نگاه خود به تعاونی‌ها را عوض کنند و به واحدهای صنعتی کوچک یا کارگاه‌هایی که به طور عمده به شکل تعاونی اداره می‌شوند، توجه بیشتری نشان دهند.

مشاور معاون وزیر در امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مزیتهای واحدهای تعاونی کوچک اشاره کرد و اظهار داشت :ازجمله  مزیتهای صنایع و تعاونی های کوچک ارزش افزوده، نوآوری، اشتغال‌آفرینی و انعطاف‌پذیری بیشتر است که بنگاه‌های کوچک و متوسط  به‌اختصار SME نامیده می‌شود.

سید محمد حسینی در ادامه افزود :بنگاه های کوچک و متوسط عامل جذب و اشتغال بخش عظیمی از جمعیت کشورها و آموزش و تربیت نیروی کار ماهر هستند.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت مشارکتی در بخش تعاون، گفت: مدیریت و ترویج فضای مشارکتی در بخش تعاون اهمیت بالایی در توسعه کمی و کیفی، افزایش بهره‌وری و گسترش فعالیت‌های این بخش دارد.

وی با تأکید بر ظرفیت‌های بالقوه بخش تعاون، افزود: تعاونی‌ها اگر با شناخت جایگاه خود به آسیب‌شناسی مشکلاتشان با نگاه و فکر جدید بپردازند می‌توانند تحولات عظیمی را رقم بزنند و برای دستیابی به توسعه در این بخش، نیازمند تغییر نگرش نسبت به تعاون هستیم.

در ابتدا آشتاب مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل در بخش تعاون  اظهار داشت :تعاونی‌ها نقش تأثیرگذاری در توسعه اقتصادی منطقه و تحقق اقتصاد مقاومتی دارند و استان لرستان با توجه به موقعیت جغرافیایی، آب‌وهوا، محصولات کشاورزی  دارای پتانسیل‌های زیادی در زمینه‌های مختلف است که می‌توان با راه‌اندازی تعاونی‌ها علاوه بر حمایت از تولید داخلی به افزایش صادرات و ایجاد اشتغال کمک کرد.

وی با اشاره به تسهیلات پرداخت شده به تعاونی های استان در دولت تدبیر و امید خاطر نشان ساخت : از ابتدای سالجاری تاکنون از محل اعتبارات رونق تولید و در کارگروه های تخصصی استان تاکنون تعداد 199 طرح تعاونی به جهت تامین اعتبارات لازم به تصویب رسیده است که تعداد 34 طرح موفق به دریافت تسهیلات شده اند .

آشتاب در ادامه افزود : به این 34 طرح تعاونی مبلغ  12 میلیارد تومان پرداخت شده که زمینه ایجاد و تثبیت تعداد 216 فرصت شغلی برای این تعاونی های بهرمند شده از اعتبارات بانکی شده است .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان به بررسی بقیه تعاونی های استان در کارگروه های تخصصی اشاره کرد و گفت : مبلغ 21 میلیارد تومان تسهیلات بانکی از محل اعتبارات رونق تولید به تصویب رسید ه که مابقی طرحهای تعاونی در نوبت بررسی ها و عقد قرداد با بانکهای استان جهت دریافت این تسهیلات هستند .

در ادامه این نشست تخصصی هریک از شرکت کنندگان به بحث و تبادل نظر پرداختند .


جلس1

۱۲ آبان ۱۳۹۵ ۱۴:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید